У Черкасах пройшла акція «Гепатит С – виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому»

Home/Новини/У Черкасах пройшла акція «Гепатит С – виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому»

У Черкасах пройшла акція «Гепатит С – виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому»

28 липня у центрі міста, на площі біля Будинку Торгівлі, була проведена акція, приурочена до Всесвітнього дня боротьби з гепатитами. Мета акції – профілактика вірусного гепатиту С серед населення, а також підвищення рівня обізнаності черкащан про проблему гепатиту.

Організаторами акції виступили Благодійний фонд «Інсайт», Благодійна організація «Від серця до серця», Черкаське обласне відділення «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Акція проходила за підтримки Міжнародного Альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні, Черкаського обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та спорту, а також обласного молодіжного ресурсного центру.

Приємно відзначити, що до акції долучилися Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, а також спеціалісти Черкаського міського інформаційно-аналітичного центру медичної статистики та здоров’я Черкаської міської ради.

Під час акції всі бажаючі змогли пройти безкоштовне експрес-тестування на гепатит С; отримати практичні рекомендації з профілактики, діагностики та лікування вірусних гепатитів; у «Живій бібліотеці» послухати історії та досвід людей, які зіткнулися з вірусним гепатитом;  дізнатися про ризики інфікування гепатитами; долучитися до підписання тематичного відкритого звернення до Президента України.433

Крім того, відбувся флеш-моб за участю волонтерів, під час якого небайдужі люди зобразили головний меседж про те, що ГЕПАТИТ С – ВИЛІКОВНИЙ. Під час флеш мобу волонтери розташувалися у вигляді літери С та, тримаючи в руках надпис «Гепатит С – виліковний. Дбаємо про здоров’я по-новому», тричі вигукнули цю фразу. Такий символічний флеш моб привернув увагу перехожих, які активно почали збиратися на тестування та спілкування із спеціалістами.

На акції можна було поспілкуватися із «живими книжками»: це були люди, які мають гепатит С, також ті, які пройшли лікування та ті, які планують розпочати лікування за Державною програмою.

Достовірну інформацію щодо профілактики, діагностики та лікування гепатиту С надавали спеціалісти – головний позаштатний інфекціоніст міста, лікар-інфекціоніст міської інфекційної лікарні.

Також на акції виступив начальник пункту охорони здоровя аварійно-рятувального загону спеціального призначення УДСНС у Черкаській обл., який наголосив на важливості тестування на гепатит С та розповів про небезпечну роботу рятувальників служби надзвичайних ситуацій. Управління державної служби надзвичайних ситуацій досить активно прийняло участь у акції – на акцію прибув особовий склад, який пройшов тестування, також був присутній психолог та залучені 2 одиниці техніки.

На тестування було багато бажаючих, всього було зроблено 235 тестів на гепатит С на двох точках тестування, із них 6 результатів виявилися позитивними.

Також під час акції відбувалися виступи творчих колективів, за що їм окрема подяка. Вони від щирого серця дарували усім присутнім на акції людям своє тепло та позитивні емоції.

Також під час акції відбулося нагородження переможців інтернет-конкурсу, яке організували ГО «Черкащани LIVE», які розмістили інформацію про акцію у своїй групі в Контакті та за перепост цієї інформації люди ставали учасниками на розіграш патріотичних магнітиків. Спеціальною програмою визначили трьох переможців, яких нагородили на акції приємними подарунками.

Волонтери активно розповсюджували літературу та запрошували черкащан пройти лікування.

Загалом, акція пройшла успішно. За невеликий проміжок часу нам вдалося залучити людей до тестування, надати їм необхідну інформацію та донести важливість того, що наше здоров’я у наших руках і воно – найголовніше у житті.

By |Август 4th, 2014|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment