Відбулася зустріч обласної влади з молодіжними громадськими організаціями та ініціативними групами

//Відбулася зустріч обласної влади з молодіжними громадськими організаціями та ініціативними групами

Відбулася зустріч обласної влади з молодіжними громадськими організаціями та ініціативними групами

59959912 серпня 2014 року управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації спільно з Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром провели зустріч із громадськими організаціями та ініціативними групами, що працюють із молоддю, з метою напрацювання пропозицій для програми реалізації молодіжної політики в області «Молодь Черкащини-2020».

«Нарешті випала нагода зустрітися із тими, хто творить молодіжну політику в області, — розпочав захід Максим Зеленський, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації. — На Черкащині не було комплексної обласної програми з розвитку молодіжної політики. До того ж, упевнений, її мають розробляти не державні службовці, а люди, які безпосередньо працюють із молоддю та знають її потреби».

У першій частині зустрічі заступник начальника відділу спорту та молодіжної політики управління у справах сім’ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації Яніна Погоріла розповіла про можливості співпраці громадських організацій з управлінням, зокрема, про можливість взяти участь у конкурсі проектів громадських організацій та ініціативних груп з метою включення проектів переможців у календарний план управління та подальшої фінансової підтримки.

Крім того, управління надає обласну премію для молоді за особливі заслуги у розбудові молодіжної політики в області.

 — На здобуття премії може бути висунута молода людина віком до 35 років, яка проживає на території області, зробила вагомий внесок у розбудову молодіжної політики та є соціально і громадсько активною особою, — зазначила Яніна.

У рамках заходу успішними прикладами співпраці та реалізації власних проектів за фінансової підтримки управління поділилися переможці минулорічного конкурсу.

Директор Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру Тетяна Артеменко презентувала концепцію програми розвитку молодіжної політики. Її ключовими етапами є розвиток у декількох сферах: неформальна освіта молоді, зайнятість молоді, житло для молоді, здоровий спосіб життя. Прикметно, що нині окремою категорією пріоритетності є розвиток патріотичного виховання молоді.

Запрошений гість Катерина Малярчук, старший співробітник відділу міжнародного молодіжного співробітництва Державного інституту сімейної та молодіжної політики зауважила, що нова концепція будується за європейськими стандартами. «Європейські стандарти будуються за принципами доцільності, вони апелюють до того, що варто виходити не із форми, а зі змісту. Тому дуже пластичні й можуть швидко змінюватися, враховуючи потреби, які є на часі.  Тому дуже правильно починати будувати програму розвитку з місцевого рівня, враховуючи проблеми й потреби, які є у конкретного регіону потрібно будувати загальну концепцію, а не навпаки».

Друга частина зустрічі мала на меті об’єднати громадські організації та ініціативні групи за сферами роботи та представити пропозиції для розвитку на майбутнє. Результатом зустрічі стали досить предметні доповнення, які згодом будуть опубліковані.

А поки що організатори заходу впродовж тижня пропонують надсилати власні пропозиції громадських організацій та ініціативних груп, що працюють з молоддю до обласного молодіжного ресурсного центру щодо розвитку молодіжної політики для створення Програми для області.

Довідково:

У 2014 році уже вп’яте, починаючи з 2010 року, управлінням було проведено конкурс проектів пропозицій громадських організацій та ініціативних груп для включення в календарний план управління і подальшої фінансової підтримки.

Проекти пропозицій від громадських організацій та ініціативних груп оцінено за такими основними критеріями: відповідність пріоритетним соціальним проблемам, актуальність, ефективність, залучення додаткових позабюджетних коштів, собівартість, подальша реалізація без додаткового державного фінансування та реалістичність.

Відповідно рішення Черкаської обласної ради від 08.09.2010 № 36-45 «Про заснування обласної премії для молоді за особливі заслуги у розбудові молоджіної політики в області», починаючи з 2012 року, засновано сім обласних премій для молоді за особливі заслуги у розбудові молодіжної політики в області у розмірі 3000 (три тисячі) грн. кожна. На здобуття премії може бути висунута молода людина віком до 35 років, яка проживає на території області, зробила вагомий внесок у розбудову молодіжної політики та є соціально і громадсько активною особою.

Висунення молоді – кандидатів на здобуття премії проводять місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації за погодженням з райдержадміністрацією, виконкомом міської ради міста обласного значення  та подають щороку до 1 травня управлінню у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації відповідні документи.

By |2014-08-14T08:01:10+00:00Август 13th, 2014|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment

This website uses cookies and third party services. Ok