16 днів проти насильства

//16 днів проти насильства

16 днів проти насильства

Найвищою цінністю будь–якої держави, у тому числі й України є людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпека. Саме тому, на початку грудня в Україні та Черкаському районі зокрема, проходить акція «16 днів проти насильства». Така акція відбувається вже не перший рік, адже дана проблема на сучасному етапі є досить гострою і потребує дослідження і практичних дій. В нашій державі проблема домашнього насильства практично не вивчалася. Тільки протягом останнього часу  теми  насильства  у родині стали предметом публічного обговорення.

З метою привернення уваги жителів Черкаської області до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства у сім’ї, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту, спільно з Черкаським обласним молодіжним ресурсним центром з 8 по 12 грудня організувало проведення акції «16 днів проти насильства».

Заступник директора Молодіжного ресурсного центру, Кравчук Аліна провела по школам Смілянського, Городищенського, Кам’янського, Канівського та Золотоніського районів ряд тренінгів з учнівською молоддю по профілактиці насилля у сім’ї та колективі.

Завдання, яке стояло перед Молодіжним ресурсним центром — донести до присутніх, що насилля є порушенням прав людини. Адже майже 95 % потерпілих від домашнього насилля — це жінки, а у 75 % випадків страждають саме діти. Причому, мова йде не лише про явні форми фізичного насилля, але й про його скриті форми (фізичне, сексуальне, психологічне). Насилля не завжди можна побачити, результати насилля у родині не бачать зовсім, адже вони приховані від інших під страхом або почуттям сорому. Але якщо бути уважним, тоді є шанс розпізнати його.

Багато з тих, хто страждає від насильства, не заявляють про пережите приниження через страх помсти, брак коштів для самостійного існування, емоційну залежність, турботу про дітей та побоювання, що до їхніх слів поставляться скептично або з недовірою.

Зазвичай, існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах — це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. Однак, за деякими дослідженнями це зовсім не так. Насильство  властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини в цілому. Приємно вражає той факт що, домашнє насильство вважають злочином. Тому, ви повинні оперативно реагувати на факти насилля та вміти попередити його, а якщо необхідно, то терміново його припинити.

Оперативне реагування:

  • Працює «гаряча лінія» з питань запобігання насильству в сім’ї та захисту прав дітей: тел. 0-800-500-335 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів) або 386 (безкоштовно з мобільного).
  • Якщо необхідно терміново припинити насильство, слід телефонувати 102.

Однак, немає рецепту на усі випадки життя, тому що ситуації можуть бути дуже-дуже різними. У різних людей різні духовно-моральні сили, різні можливості. Те, що один може сам осмислити, зрозуміти і змінити ситуацію, інший — не в силах. Але боротися з насиллям просто необхідно для нормального та повноцінного життя. Тому, потрібно більше уваги приділяти цій проблемі, проводити різні заходи, щодо профілактики насилля та пам’ятати прислів’я: «Обізнаний — значить озброєний!»

Олена Кудрявцева,

фахівець з інформаційно-кнсультативної роботи

 

By |2015-04-17T13:54:01+00:00Декабрь 24th, 2014|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment