Міжнародний день волонтера в Молодіжному ресурсному центрі

//Міжнародний день волонтера в Молодіжному ресурсному центрі

Міжнародний день волонтера в Молодіжному ресурсному центрі

Уже традиційно 5 грудня ми святкуємо Міжнародний день волонтерів. Кожного року волонтери в усьому світі відзначають цю подію по-різному: проводять мітинги, паради, екологічні та інформаційні кампанії, реалізують громадські волонтерські проекти, надають безкоштовну медичну допомогу, тощо. Головною метою цього дня є визнання зусиль волонтерів та підвищення обізнаності громадськості про їх внесок у розвиток суспільства.

Звичайно ж, Молодіжний ресурсний центр не зміг не відзначити такий день, тому запросив на святкування цього Дня усіх волонтерів, які активно співпрацюють з МРЦ та керівників клубів Ресурсного центру, які на громадських засадах проводять для молоді різноманітні заняття, тренінги та зустрічі.

Працівники центру підготували для волонтерів цікаву програму святкування, яка розпочалася у теплій, дружній атмосфері, за чашкою чаю із різноманітними солодощами та тортиком.  Волонтери знайомились та спілкувались один з одним, грали в ігри та брали активну участь у конкурсах, переглядали цікаві відео про волонтерську діяльність, презентацію про клуби, які діють в МРЦ та можливості всебічного розвитку за допомогою Ресурсного центру. В кінці зустрічі відбулося привітання всіх волонтерів та нагородження їх ДИПЛОМАМИ «За активну волонтерську діяльність та особистий внесок у розв’язання соціальних проблем України».

«Титанiк” збудували професiонали, Ноeв ковчег – справа рук ВОЛОНТЕРІВ! Волонтери у Молодіжному ресурсному центрі можуть всебічно розвивати себе.

Наприклад, в організації проведення дозвілля волонтери МРЦ можуть:

1. Брати участь у наших клубах:

•Туристичні клуби “Горизонт”, “Три вершини”;

•Клуб ігор “Мафія”, “Magic the gathering”;

•Дискусійний, літературний клуби;

•Клуб ораторської майстерності, вивчення англійської мови та ін.

2. Проводити патріотичні заходи (акції «Замість квітів — допомога армії» , «Голуб миру»).

3. Брати участь у всеукраїнських та міжнародних акціях (акція «Україна — це я», «Стань поколінням вільним від СНІДу!», заходи до «Дня толерантності»).

4. Проводити екологічні акції (Всеукраїнська Ініціатива «Точка тепла»).

5. Проводити благодійні акції (Всеукраїнський флеш-моб “Зігрій героя”, «Молодь проти ВІЛ/СНІД»).

6. Співпрацювати з міжнародними волонтерськими організаціями (наприклад МРЦ співпрацює з Корпусом Миру США  Україні).

Хотілося б також більш детально зупинитися на таких поняттях, як «волонтер», «волонтерський рух», принципи, якими керуються волонтери та розповісти декілька цікавих фактів про волонтерство в Україні.

Особливість волонтерського руху в Україні, зокрема і в Черкасах, полягає у тому, що найчисельнішою групою волонтерів, які працюють у соціальній сфері, є учнівська та студентська молодь. Участь молодих людей у волонтерському русі дає їм змогу зробити особистий внесок у розв’язання соціальних проблем, випробувати свої можливості, беручи участь у проектах і програмах соціальної спрямованості.

Взагалі, в Україні існує давня традиція суспільної праці, взаємодопомоги, піклування про ближнього. Осіб, які працювали у цій сфері, називали громадськими діячами, альтруїстами, доброчинцями, добровольцями тощо. Настали нові часи і таких людей стали називати по-іншому — волонтери.

У Законі України «Про соціальні послуги» поняття «волонтер» трактується як фізична особа, яка добровільно здійснює благодійну, неприбуткову та вмотивовану діяльність, що має суспільно корисний характер.

Волонтерський рух — доброчинна діяльність, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот і суспільства в цілому.

Волонтери керуються такими принципами:

• визнають право на закріплення за всіма чоловіками, жінками та дітьми, незалежно від їхньої расової приналежності,віросповідання, фізичних особливостей, відповідного соціального та матеріального становища;

• поважають гідність і культуру всіх людей;

• надають допомогу, безкоштовні послуги особисто або організовано в дусі партнерства і братерства;

• визнають рівну важливість особистих і колективних потреб, сприяють їх колективному забезпеченню;

• ставлять перед собою мету перетворити волонтерство в елемент особистого процвітання, набуття нових знань і навичок, удосконалення здібностей, стимулюючи для цього ініціативу і творчість людей, надаючи кожному можливість бути творцем, а не користувачем, спостерігачем;

• стимулюють почуття відповідальності, заохочують сімейну, колективну і міжнародну солідарність.

І наостанок, декілька цікавих фактів про волонтерство в Україні

  • 1859 рік вважається роком виникнення волонтерського руху у світі.В Україні волонтерство з’явилося на початку 90-х минулого століття, а офіційно його визнано Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 року.
  • Серед волонтерів переважну більшість (понад 80%) складає молодь віком від 15 до 19 років.
  • Понад 72% волонтерів – жінки.
  • Під час Євро-2012 в Україні було залучено понад 12 тисяч волонтерів, 2879 з яких — волонтери УЄФА.
By |2014-12-08T21:06:15+00:00Декабрь 8th, 2014|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment