oj7g3ii9ouA

5 грудня, до Міжнародного дня волонтера, у Черкаському обласному молодіжному ресурсному центрі, було організовано диспут.
Гостями заходу були представники влади, а саме: депутат Черкаської обласної ради, Анатолій Бондаренко, речник начальника Управління ДСНС у Черкаській області, Костянтин Проценко і представники громади, а саме: волонтери різних спрямувань – студенти ЧНУ ім. Богдана Хмельницького, ЧДТУ, Медичного коледжу (Яна Проценко, Катерина Бурла, Федоров Денис та ін.), Центру допомоги армії, ЛЖВ-волонтери (Тамара Борисова), представники благодійного фонду “Інсайт” (Елеонора Герасименко), РНГО “Центру соціального партнерства” (Белюкіна Наталя) та ін.

Темою диспуту стало соціально важливе питання: “Волонтери: благодійники чи чорнороби? або Чи мають волонтери перебирати на себе функції держави та в якій мірі?”.
Приводом для обговорення послугував сюжет з телебачення, що відображає прорахунки у державній системі, через які оборона країни тримається у 85% випадків на волонтерах та звичайних громадянах.

Зауважимо, що в суспільстві є думка про недосконалість системи, яка проявляється й у інших сферах життя українців. Під час диспуту виступила більшість аудиторії. Зокрема при підбитті підсумків ми виділили декілька тез. Наталя Белюкіна висловила таку думку: “Держава починається з кожного з нас. Волонтерство – це інструмент формування свідомого громадянина.” Тамара Борисова наголосила: “Волонтер – не “повинен”, це його добровільний вибір.” Також Наталя Белюкіна поставила запитання представнику депутатського корпусу ЧОР, Анатолію Бондаренку про те чи існують у напрацюваннях депутатів якісь рішення про підтримку волонтерства у області, на що Анатолій Васильович відповів, що на разі в державі є недосконалий Закон про волонтерство, який змінити депутати ЧОР фактично не мають можливості через відсутність таких повноважень. Костянтин Проценко, з-поміж інших міркувань, навів приклад народної мудрості, яка зараз у модифікованому вигляді має таку форму: “Моя хата скраю – я нічого не знаю”, а раніше містила протилежне значення: “Моя хата скраю – першим ворога стрічаю”. Костянтин Проценко наголосив, що однією з причин недосконалості системи є байдужість громадян і, відповідно, депутатів та високопосадовців, яких вони обирають.

Головним висновком диспуту стало визначення: Волонтерський рух – є невід’ємною частиною держави та виконує важливу функцію в її життєдіяльності. Нарікати лише на державну владу ми не маємо права. Кожен має поставити собі питання: “А що я зробив для держави? Для зміни її системи? Для зміни влади?” Шляхом віднайдення відповіді на це питання кожна людина має діяти на благо держави та змінювати себе і її на краще.

Олена Кудрявцева,

фахівець з інформаційно-кнсультативної роботи

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *