DSC06024

30 січня у Черкаському обласному молодіжному ресурсному центрі для майбутніх журналістів у межах Всеукраїнського дитячого літературного конкурсу «Захистимо країну від лиха» відбувся тренінг «Журналістські матеріали про надзвичайні події: як уникнути помилок». Учасниками заходу стали вихованці гуртка «Юний кореспондент» обласного Центру дитячої та юнацької творчості.

Про секрети рятувального та журналістського ремесла майбутні «акули пера» дізнавалися від фахівців прес-служби Управління ДСНС у Черкаській області та відповідального редактора одного з найбільш популярного сайту Черкащини «Прочерк» Назара Вівчарика. Тренінг відбувся з ініціативи черкаських рятувальників, за сприяння Молодіжного ресурсного центру.

Для початку тренери вирішили дізнатися: як же маленькі всезнайки розуміють поняття «пожежник», «рятувальник» та «рятувальна служба». Для цього організували гру в асоціації. Як виявилось, діти асоціюють рятувальну роботу з небезпекою для життя, пожежами, повенями, аваріями. Що ж до поняття «рятувальник», то з ним найчастіше пов’язували слова «сила», «мужність», «витривалість» та «безстрашність».

— У будь-якій справі важливе розуміння основ, своєрідних «підмурків» вашої майбутньої статті. Тому насамперед ми попрацюємо з понятійним апаратом. Розберемось у тому, хто такий пожежник і чим він відрізняється від пожежного інспектора. Що повинен знати і вміти будь-який вогнеборець та чим різняться слова «рятувальник» та «рятівник», — так розпочала тренінгове заняття фахівець відділу інформації та комунікацій з громадськістю Управління Ірина Коваль.

Після того, як юні всезнайки збагатили свої знання на рятувальну тематику, прийшов час порції знань з основ журналістики. Назар Вівчарик цікаво і доступно розповів дітям про джерела пошуку інформації та інформаційних приводів, а також за допомогою мультимедійної презентації продемонстрував способи підбору вдалого кута подання матеріалу.

— Джерела інформації оточують нас повсюди. Це і довколишня дійсність, і учасники та свідки подій, і документи, що стосуються того чи іншого явища чи процесу. Головне визначитися – для кого ви готуєте матеріал, які потреби та інтереси вашої аудиторії. Адже вибір правильного кута подання – половина успіху матеріалу, — зауважив Назар.

— Джерела інформації оточують нас повсюди. Це і довколишня дійсність, і учасники та свідки подій, і документи, що стосуються того чи іншого явища чи процесу. Головне визначитися – для кого ви готуєте матеріал, які потреби та інтереси вашої аудиторії. Адже вибір правильного кута подання – половина успіху матеріалу, — зауважив Назар.

Після теоретичної частини майбутніх журналістів чекали практичні вправи: тренування пам’яті за допомогою гри «зіпсований телефон», а також створення плану майбутніх публікацій.

— Усі ви – учасники  дитячого літературного конкурсу, тож пропоную розпочати роботу над майбутніми публікаціями прямо зараз, — запропонувала юним кореспондентам Ірина Коваль. – Зараз кожен із вас визначить героя свого майбутнього нарису, опише кут подання матеріалу та вкаже основних коментарів, — так прозвучало завдання.

І діти із завзяттям взялись його виконувати. Всього за кілька хвилин юні кореспонденти сформували «кістяк» майбутніх публікацій, які вже незабаром стануть конкурсними роботами.

Метою тренінгу було не лише ознайомити юних журналістів з професією рятувальника та відкрити деякі секрети журналістського ремесла, а й вселити в них віру в себе.

— Усе в нашому житті залежить лише від нас самих. І кожен з вас може бути тим, ким захоче, варто лише правильно сформулювати бажання і наполегливо йти до мети. Сьогодні ви познайомилися з людьми, щоденна робота яких – здійснювати неможливе: рятувати людей з води та вогню, зупиняти хімічну небезпеку, знешкоджувати боєприпаси, тобто встигати на кілька хвилин раніше смерті. Якщо їм вдаються такі грандіозні справи, то і у вас теж неодмінно все вдасться, — підбадьорила дітей заступник директора Черкаського обласного Молодіжного ресурсного центру Аліна Кордюк.

У підтвердження своїх слів тренери продемонстрували фільм про бойову роботу черкаських рятувальників, а також відео з навчань волонтерів.

За результатами тренінгу кожен з учасників отримав сертифікат, а тренер Назар Вівчарик – подяку від обласної рятувальної служби. По завершенню, під час кави-паузи учасники заходу змогли обговорити плани співпраці на майбутнє.

P.S. «З перших уст

Учасниця гуртка «Юні кореспонденти» Владислава Чуприна:Вважаю, що тренінг був корисним і дуже цікавим. Завдяки ігровій формі подачі інформації ми зовсім не втомилися і навіть встигли за дві години відчути дружню і теплу атмосферу заходу. Пізнавальним для нас був як блок, присвячений роботі рятувальної служби, так і презентація, що стосувалась пошуку джерел інформації. Я уже зараз обдумую свою майбутню статтю.

Керівник гуртка «Юні кореспонденти» Надія Чередник: Приємно вразив високий рівень проведення тренінгу та професійний рівень тренерів. Усе було продумано до дрібниць – інформаційні блоки змінювались рухливими іграми, а серйозні завдання – жартівливими вправами. Тому для дітей двогодинний тренінг пролетів як одна мить. Окрім того, це ще й згуртувало наш колектив, у якому займаються діти різного віку.

Відповідальний секретар сайту «Прочерк» Назар Вівчарик: Для мене це був новий, цікавий і корисний досвід, адже в ролі тренера я вперше. Вважаю, що мені дуже пощастило з аудиторією — активними, допитливими, ерудованими дітьми. Всі вони відразу «включилися» в роботу, тож цілком можливо, що у нас підростає багато талановитих журналістів.

Олена Кудрявцева,

фахівець з інформаційно-кнсультативної роботи

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *