Тренінги з толерантного ставлення серед молоді для школярів

Home/Новини/Тренінги з толерантного ставлення серед молоді для школярів

Тренінги з толерантного ставлення серед молоді для школярів

20 та 23 січня Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр провів для учнів 7-9 класів м. Золотоноші та 22 січня для школярів м. Кременчука тренінги  по ствердженню толерантного ставлення серед молоді.

З кожним днем світ жорстокішає. Непоодинокими стають акти нетерпимості, насильства, тероризму, агресивного націоналізму, расизму, антисемітизму та дискримінації щодо національних, етнічних, релігійних і мовних меншин, біженців, робітників-мігрантів, іммігрантів та соціально найменш захищених груп у суспільстві. Почастішали також акти насильства та залякування щодо окремих осіб, які реалізують своє право на свободу думки і висловлювання переконань. Спостерігається зростання сепаратизму та екстремізму. Особливо це становить загрозу дитячому та молодіжному середовищу, оскільки в цьому віці психіка ще не зміцнилася, в дитини відсутній життєвий досвід. Не завжди діти можуть відрізнити, які моральні цінності їм нав’язують. Взаємна нетерпимість, злоба, агресивність все частіше притаманні дитячому та молодіжному середовищу. Саме тому, Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр вирішив провести для школярів старших класів тренінги  по ствердженню толерантного ставлення серед молоді.

Мета тренінгів — сформувати в учнів уявлення про толерантність як універсальний принцип життя людини, а також виховати толерантність як особисту якість учнів.

Організатором заходу в м. Золотоноша виступив районний відділ управління у справах сім’ї, молоді та спорту, а у м. Кременчук тренінг відбувся за підтримки ГО «Твій світ» у рамках проекту «Створення кризового центру і впровадження програми відновлення життя для адаптації дітей, які були тимчасово переміщені із зони конфлікту на сході України до умов приймаючої громади».

Тренінг проводила заступник директора ЧОМРЦ, Кравчук Аліна. Вона ознайомила старшокласників з поняттями «толерантність» і «толерантна особистість», критеріями і соціальними виявами толерантності й нетерпимості, показала значення толерантної поведінки у взаємодії з людьми, а також у різних життєвих сферах.

Форми і методи роботи тренер обрала такі: обговорення, дискусія, мозковий штурм, ігри, робота у групах, опитувальники.

Під час тренінгу учасників навчили конкретних прийомів, що допомагають розвинути в собі якості толерантної особистості, розвинули уяву дітей, здатність до співпереживання і співчуття, довіру, гідність і самопізнання як елементи толерантності в контексті взаємин з іншими.

 

Олена Кудрявцева,

фахівець з інформаційно-кнсультативної роботи

 

 

By |Февраль 2nd, 2015|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment