16
Березень

Круглий стіл у рамках всеукраїнської акції “Відповідальність починається з мене” – відбувся!

Управління у справах сім’ї, молоді та спорту та Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр виступили організаторами круглого столу.

Максим Зеленський, начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА, розпочав засідання вступним словом:

“Приємно, що на наш захід завітало так багато активної молоді, яка є небайдужою до майбутнього України, зокрема, здоров’я українців. Хочу зазначити, що організатором акції на Всеукраїнському рівні є Громадська спілка «Всеукраїнський молодіжний рух «Відповідальність починається з мене». Акція проводиться щороку з метою пропаганди та утвердження здорового способу життя у молодіжному середовищі, починаючи з 2012 року. Метою акції є пропаганда та утвердження здорового способу життя, формування соціально активного населення, якому не байдуже майбутнє України та свого регіону.На обласному рівні наші основні завдання – це поінформувати та долучити до проведення Акції в Черкаській області якомога більше активної молоді, населення, лідерів студентського самоврядування, молодіжних громадських організацій».

Яніна Погоріла, заступник начальника відділу молоді, сімейної політики та оздоровлення управління, зробила презентацію проведеної роботи в рамках акції “Відповідальність починається з мене-2014”.

До Молодіжного ресурсного центру завітали представники управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА, департаментів охорони здоров’я, інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЧОДА, інспекції з питань захисту прав споживачів у Черкаській обл., УМВС України в Черкаській обл., громадських організацій (ЛЖВ, “Від серця до серця ”, ЧОГО “Сокіл”, “Студентська Свобода”, ПЛАСТ НСОУ станиця Черкаси, “Батьківщина Молода”, “Молодь Черкащини 21 ст.”), благодійних фондів (“Інсайт”, “Паритет”), ініціативних груп (“Здорова Молодь Черкас”, “Твереза Україна”, “Комітет по боротьбі з корупцією”, “Черкаський велопатруль”) та ін.

Учасники засідання брали активну участь у обговоренні проблем у сфері здорового способу життя, представники департаментів, управлінь, інспекції розповіли про власні напрацювання.

Директор, ЧОМРЦ, Тетяна Артеменко наголосила, що молодь – це важлива частина суспільства, сьогодні як ніколи виховання особистої відповідальності серед молодих людей є актуальним.

Представники громади виступили зі своїми рекомендаціями. Зокрема, голова ЧОГО “Сокіл”, Максим Шило висловив бажання організації співпрацювати з сектором кримінальної міліції у справах дітей УМВС у Черкаській області та проводити спільно алкорейди з виявлення точок, на яких продають алкоголь неповнолітнім; волонтер ВБО «ВМ “ЛЖВ”, Тамара Борисова, закликала учасників круглого столу приєднатися до заходів “Дня боротьби з туберкульозом” та попросила підтримати її ініціативу звернення до депутатів Черкаської обласної ради стосовно надання можливості некомерційним організаціям безкоштовно розміщувати соціальну рекламу в місцевих державних ЗМІ; Даниїл Майоров та Олег Кулаковський, представники Пласт-НСОУ станиця Черкаси та ГО “Велопатруль”, виявили бажання організовувати спільні патрулі із кримінальною міліцією задля попередження продажу алкоголю неповнолітнім та після 22:00; депутат ЧОР, голова ГО “Об’єднання територіальних громад”, Наталія Старікова рекомендувала в рамках акції провести моніторинг уже наявних рішень Черкаської міської ради та Черкаської обласної ради стосовно місць для тютюнопаління, продажу алкоголю після 22:00, правильного розміщення торгівельних точок алкоголю стосовно навчальних закладів, зокрема Наталія Старікова запропонувала написати звернення до директорів шкіл, у якому буде розміщено прохання надати інформацію стосовно таких торгових об’єктів.

У результаті учасники круглого столу вирішили, що влада та громадськість візьмуть активну участь у реалізації всеукраїнської акції “Відповідальність починається з мене”. Зокрема представники громади можуть надіслати на розгляд управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА до 18.03.20015 р. свої пропозиції до загального плану дій акції.

Організатори наголосили на тому, що громадські організації, які активно візьмуть участь у акції “Відповідальність починається з мене”, можуть у результаті отримати грантову допомогу у розмірі: 50 000, 30 000 та 20 000 грн, відповідно за 1, 2 та 3 місця.

Також найактивніша область отримає можливість безкоштовно встановити дитячий майданчик.

 

Олена Кудрявцева,

фахівець з інформаційно-кнсультативної роботи

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *