Чекаємо на ваші пропозиції та зауваження до загального плану дій по акції

Home/Новини/Чекаємо на ваші пропозиції та зауваження до загального плану дій по акції

Чекаємо на ваші пропозиції та зауваження до загального плану дій по акції

12 березня до Молодіжного ресурсного центру завітали представники управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА, департаменту екології та природних ресурсів та департаменту освіти і науки ЧОДА, громадських організацій, які опікуються екологією та здоровим способом життя, а також громадські діячі та ініціативна молодь Черкащини.

Олександра Пахуріна, заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА, розпочала обговорення робочих моментів по акції:
«Акція «Зробимо Україну чистою!» проводиться щороку по всій території України 25 квітня з 10.00 до 15.00 години. У її рамках організовується екологічний фестиваль чистоти, який включає в себе велопробіги, еко-квести, перегляд «зелених» фільмів, висадження дерев та квітів, благоустрій майданчиків, еко-форуми, майстер-класи, польову кухню та багато іншого. Головною метою проекту є не тільки глобальне прибирання країни від сміття, а й збільшення відповідальності українців за навколишнє середовище. Акція є некомерційною, неполітичною та нерелігійною, що дозволяє об’єднати в дії велику кількість людей. Сподіваємось, що навчальні заклади Черкащини, громадські організації та інші свідомі жителі по всій Україні приєднаються до нашої акції та зроблять свій особистий вклад для того, щоб наша область була найчистішою». 

Національний координатор по роботі з волонтерами, Марина Шепетун наголосила на тому, що організатори акції забезпечать волонтерів усім необхідним інвентарем (рукавичками, граблями, сміттєвими пакетами) та забезпечать поліграфічні матеріали (екологічна реклама на білбордах, сітілайтах, флаєрах, а також наліпки, плакати, можливо футболки і таке інше).

Учасники робочої зустрічі брали активну участь в обговоренні проблем у сфері екології, прибирання, визначення та благоустрою засмічених зелених зон та місць громадського відпочинку. Представники департаментів екології та природних ресурсів ЧОДА, розповіли про власні напрацювання та досвід проведення акцій минулих років та запропонували розподілити її координаторів по Черкасам та області й призначити їх відповідальними за певну ділянку. Представниця департаменту освіти і науки ЧОДА, Вікторія Малишко наголосила, що можна запровадити в школах, так звані виховні години екології, на яких можна було б проводити майстер–класи по виготовленню різноманітних виробів з вторсировини (прикраси, костюми, декоративні вироби і т.д.). Представниця бізнес-коледжу, Марина Демченко висунула ідею – створити інтерактивну карту м. Черкаси, де кожен черкащанин міг би відмічати засмічені зони або створити групу в соціальній мережі, куди б усі бажаючі могли надсилати фото тієї місцевості, яку необхідно прибрати.
Також цікаву пропозицію подала заступник директора ЧОМРЦ, Аліна Кравчук. Вона запропонувала створити «Конкурс чистоти», де активісти змогли б сфотографувати територію до і після прибирання. За найяскравіше прибирання – волонтерів нагородити призами, а учасників конкурсу заохочувальними подарунками. Також обов’язково на місцях після прибирання потрібно встановити таблички з написом типу: «Не будь свинею! Збережи природу! Не сміти у своєму домі, на своїй землі. Почни з себе!»

Керівник Черкаської ГО «Спільнота біженців з Донецька та сходу України», Олександр Лавриненко висловив бажання організації співпрацювати з органами місцевої та державної влади та спільними зусиллями боротися за чисте місто, оскільки сміття на українських вулицях давно перейшло з розряду побутових проблем в ранг національної катастрофи.

Учасники заходу запропонували залучити підприємства по переробці вторсировини та сортувати сміття під час прибирання і отримати за це додаткові кошти, які підуть на створення концертної програми після прибирання, так званий «Чистофест» — екологічний фестиваль, на якому буде представлений ряд розважальних і освітніх заходів. Лунала пропозиція і про створення конкурсу на найкращу соціальну рекламу та залучити до акції ЗМІ для якнайширшого розповсюдження інформації серед населення. Оскільки, головна мета акції — привернути увагу та змінити ставлення громадян і жителів міста до життєвого простору, зокрема прищепити в суспільній свідомості потребу підтримувати чистоту та піклуватися про навколишнє середовище.

Наприкінці заходу директор, ЧОМРЦ, Тетяна Артеменко зазначила:
«Одна справа прибрати певну територію, а зовсім інша – виховати свідоме молоде покоління, яке буде підтримувати чисте довкілля. Усі черкащани хотіли б жити у чистому місті, але мало хто з них замислюється, що причина, яка робить його брудним – в них самих. Прибравши сміття на природі принаймні один раз, людина стає більш відповідальною у питаннях поводження з відходами і спонукатиме до цього інших».

У результаті робочої зустрічі вирішили, що органи місцевого та обласного самоврядування, а також громадськість візьмуть активну участь у реалізації всеукраїнської акції “Зробимо Україну чистою-2015”. Зокрема, вони можуть надсилати на електронну адресу координатора акції в Черкаській області, Олександри Пахуріної alexandra.pakhurina@gmail.com свої пропозиції та зауваження до загального плану дій по акції, а також фото та інформацію про найбільш засмічені зелені зони та місця громадського відпочинку.

Олена Кудрявцева,

фахівець з інформаційно-консультативної роботи

By |Март 16th, 2015|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment