Весна у Черкасах починається з Вікенду українського короткого метру

Home/Новини/Весна у Черкасах починається з Вікенду українського короткого метру

Весна у Черкасах починається з Вікенду українського короткого метру

1 березня в Молодіжному ресурсному центрі відбулася прекрасна подія — кінопоказ кращих українських короткометражних фільмів.

Глядачам запропонували 17 різних за тематикою стрічок. Серед представлених робіт був фільм «Чужі» – історія про любов, яка з роками може перерости у звичку; «Щоденник звуків» – стрічка про хлопчика, який записує звуки через втрату слуху; «SPEED» (СНІД) – соціальний ролик-опитування дітей із табору «Атрек» про СНІД; «Де Коза була» – фільм за мотивами однойменної народної казки, а також багато інших.

Добрі, емоційні, героїчні, драматичні, смішні та неочікувані від режисерів з усієї України короткометражки приємно здивували усіх глядачів. Адже, враження від перегляду таких фільмів залишається більш яскравим, в порівнянні з повнометражними.  Такий фільм змушує глядачів глибше замислитися та гостріше відчути сюжет, без довгих вступів і розкачувань. Тільки головне, коротко і стисло.

За словами Ольги Стуги, організаторки черкаського фестивалю, фільми для перегляду обирає безпосередньо куратор заходу.

Компанія «KINOLIFE» дала нам доступ до українських фільмів, серед яких я обирала стрічки на власний розсуд. Хотіла показати український метр різноформатним та різножанровим, щоб у людей склалося цілісне уявлення, чим живе сучасне кіномистецтво. Вікенд ми розділили на два дні, адже фільмів для перегляду і справді багато. Покази відбулися 28 лютого у кафе «НеКафе» та 1 березня у Молодіжному ресурсному центрі.

Ольга Стуга
Ольга Стуга
організаторка фестивалю у Черкасах

Серед гостей вікенду українського короткого метра було чимало глядачів, які вперше прийшли на такий захід. Студентка Марія Базьо – одна з них. За словами дівчини, которкометражне кіно сприймати легше, ніж повнометражні фільми:

— Мені дуже сподобалося переглядати українські короткометражні фільми, які цілком, на мою думку, можуть змагатися з повнометражками інших країн за насиченістю сюжету і гостротою сцен. За сьогоднішній вечір я встигла подивитися близько десяти різнопланових кінострічок і занурилася в абсолютно різні світи. На сьогоднішньому фестивалі найбільше мені сподобався фільм «Щоденник звуків» про глухого хлопчика та його брата. Також цікавим був фільм «Чужі», де розповідалося про сімейну пару, яка хоч і жила разом, але чоловік і дружина були абсолютно чужі один одному. До останнього моменту усі думали, що ці люди живуть зовсім у різних домівках. Ну і звичайно мені сподобався, останній комедійний фільм «Любов та спрага» про хлопця, який прокинувся вночі, щоб попити води, але не хотів турбувати свою кохану, яка заснула на його плечі. Здається, усі глядачі сміялися та отримали море позитивних емоцій в кінці цього кінофестивалю.

Марія Базьо
студентка
Фахівець Ресурсного центру, Олена Кудрявцева також не змогла залишитися осторонь цієї події та поділилася з нами своїми враженнями:
— Я в черговий раз переконалася, що українське кіно стає конкурентоспроможним та затребуваним серед молоді. Такі кінопокази просто необхідно проводити в нашому місті, адже молодь повинна розвивати свою уяву та культурний рівень не лише на стандартних бойовиках, американських комадіях та звичайних мелодрамах. Основа сприйняття таких фільму в тому, що кожна історія має глибокий сенс. Сподіваюся, що такі фестивалі будуть частіше проводитися в Молодіжному ресурсному центрі, а ми будемо чекати та підтримувати подібні, справді класні, українські проекти. Черкащани, дивіться українське! 🙂

Олена Кудрявцева,

фахівець з інформаційно-кнсультативної роботи

 

By |Март 16th, 2015|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment