Коли на роботі хочеться спати: що робити?

Home/Новини/Коли на роботі хочеться спати: що робити?

Коли на роботі хочеться спати: що робити?

Думаю, кожен перевірив на собі той стан, коли нічого не хочеться робити, а є тільки одне бажання – спати. Це буває і тоді, коли вчасно ляжеш спати, і коли не було ніяких стресів протягом дня. Але все рівно з’являється відчуття сонливості, воно постійно тебе переслідує… І лише одна думка: спати…

Якщо тобі ну дуже хочеться спати на роботі, під час прогулянки і навіть на зустрічі з друзями, ця стаття допоможе не тільки швидко прокинутися, а й дасть кілька порад, як запобігти сонливості в майбутньому.

Коли з’являється сонливість, то втрачається концентрація уваги, підвищується неуважність, необережність, очі злипаються, а голова ніяк не хоче включатися в те, що відбувається навколо, це буває небезпечно не тільки для кар’єри, але навіть для життя, коли ти, наприклад, за кермом.

Якщо на роботі дуже хочеться спати, цьому є декілька причин, які потрібно знати та вміти боротися з ними, щоб забезпечити собі здорове життя.

Недостача сну. Всім відомо, що 8:00 сну — це норма для дорослої людини. Насправді, деяким людям необхідно більше часу — 9 або навіть 10:00. Якщо не шкода витрачати стільки часу на сон, перебудуйте свій графік так, щоб повністю висипатися. Зробіть усю роботу раніше, не відкладайте на вечір. Це буде стовідсотковою гарантією відсутності сонливості протягом дня.

Нестача вітамінів. Якщо на роботі протягом дня хочеться спати, це може бути прямим наслідком браку деяких вітамінів в організмі. Потрібно пропити комплекс вітамінів, які наповнять ваш організм потрібними корисними елементами та підтримають здоров’я.

Нестача кисню. Цей фактор суттєво впливає на стан бадьорості. Щоденні годинні прогулянки перед сном на свіжому повітрі заповнять недолік кисню в клітинах організму, а також зроблять сон міцним і повноцінним. Можна просто вийти підвечір, пройтися вулицею, послухати улюблену музику в наушниках, відпочити від важкого дня.

Надлишок сну. Щоб зберегти бадьорість надовго, необхідно навчитися рано прокидатися. Хоч це може здатися для когось смішним, але надлишок сну, так само, як і його недолік, може призвести до сонливості протягом дня. Вчені стверджують, що мозок найбільш активний в першій половині дня — з 6 до 11 ранку. Перебудуйте свій графік так, щоб найбільш відповідальну роботу робити за цей період часу.

Неправильне харчування. Для того, щоб на роботі не хотілося спати, недостатньо прокинутися бадьоро. Найчастіше сонливість зрадницьки нападає на нас після обіду. Якщо після їжі на роботі нестримно хочеться спати, спробуйте переглянути свій раціон. На переробку важкої їжі (м’яса, вуглеводів), організму потрібно набагато більше енергії, ніж на овочі. Відмовтесь від солодкого десерту на обід, винятком може бути гіркий шоколад. Після їжі випийте чашку міцної кави. Якщо час дозволяє, для відновлення бадьорості після обіду добре прогулятися свіжим повітрям протягом півгодини. Що стосується роботи, то не залишайте на цей час справи, що вимагають високої концентрації уваги.

Якщо зі сном, харчуванням і здоров’ям все гаразд, варто шукати проблему в психологічному стані. Фахівці вважають, що сонливість у багатьох поширених випадках — це спосіб втекти від невирішених проблем. Адже уві сні людина забуває про те, що його турбує. В цьому випадку необхідно тверезо оцінити ситуацію і постаратися вирішити деякі особливо серйозні проблеми.

Причиною постійної сонливості може бути також зниження активності щитовидної залози, яка не в змозі виробляти достатню кількість гормонів для повноцінної активності організму, і, відповідно, боротьби з сонливістю. Але цим має займатися компетентний лікар.

Проявом сонливості організм може сигналізувати про виникнення захворювань. Лікарські препарати, які приймаєте, також можуть мати побічний ефект у вигляді сонливості.

Способи, які допоможуть не заснути на роботі:

  1. Вмитися холодною водою або змочити нею руки до передпліччя.
  2. Змінити монотонну роботу на активну.
  3. Сеанс ароматерапії. Ефірні масла, що допомагають підбадьоритися — розмарин, лаванда, жасмин, лимон, грейпфрут.
  4. Заповнити нестачу води в організмі.
  5. Подрімати 15 хвилин.

Всі ці поради допоможуть розібратися в тому, чому на роботі хочеться спати, і почати боротьбу з постійною сонливістю. Важливим застереженням є те, що не потрібно використовувати енергетики і т. п. для того, щоб підбадьоритися. Вони шкодять здоров’ю та мають тимчасову дію. Організуйте свою роботу і відпочинок правильно, і тоді ви набагато частіше будете почувати себе бадьорою і енергійною людиною.

 

Тетяна Турчін

By |Апрель 20th, 2015|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment