Перша поїздка за кордон: що треба знати і як підготуватися?

Home/Новини/Перша поїздка за кордон: що треба знати і як підготуватися?

Перша поїздка за кордон: що треба знати і як підготуватися?

Поїздка за кордон – захоплюючий захід. Враження від нових країн і міст, зустрічей і людей, емоцій і захоплюючих відкриттів. Всі ці переживання і почуття посилюються в кілька разів, якщо ви відправляєтеся за кордон вперше. Як підготуватися до цього, досліджувала фахівець Молодіжного ресурсного центру.

Перш за все, потрібно визначитися з компанією і напрямком. Часто буває, що навіть близькі друзі прагнуть абсолютно різних видів відпочинку, а спільна поїздка призведе до розбіжностей і навіть деякого охолодження у відносинах. Вибравши країну, перевірте термін дії паспорта, так як про це багато хто забуває і в останні дні переплачують за терміновість оформлення нового паспорта. Крім того, якщо ви летите в країну, підтримуючу візовий режим, вам доведеться подбати заздалегідь про отримання візи. Багато хто воліє сам організовувати свій відпочинок – тому, самостійно подає пакет усіх необхідних для отримання візи документів, бронює готель на сайті та розробляє маршрут і графік відпочинку. Однак, наші поради більше допоможуть тим, хто подорожуючи в перший раз, все-таки буде оформляти тур через агентства.

Це дуже спростить ваші збори. Адже, вам запропонують кілька варіантів відпочинку, різні готелі та регіони, усі можливі перельоти. Багато молодих людей довіряють відгукам на форумах, але повірте, всі ми різні і помилково ви можете довіритися думці абсолютно чужих для вас людей. Ідеальний варіант – напуття і рекомендації ваших друзів і знайомих. Тих, хто вже бував у країні та місті, які ви вибрали, ті, хто знають особливості відпочинку в них і можуть дати конструктивну і об’єктивну пораду.

Ви психологічно повинні бути готові до зустрічі з новими людьми. Це дуже важливий аспект, особливо для людей, які не дуже добре знають іноземні мови. Не забувайте, що посмішка відкриває всі двері, і чим привітніше ви будете ставитися до місцевих жителів, тим простіше вам буде розуміти їх. Бували історії, коли туристи практично на пальцях пояснювали, куди б вони хотіли потрапити, який музей або пам’ятник побачити. Найдивовижніше – місцеві жителі їх розуміли, і так само на пальцях роз’яснювали дорогу або креслили маршрут на карті. Все це виглядало комічно, але в результаті залишалися лише позитивні емоції та спогади.

Перед поїздкою вивчіть культуру, географію, історію і традиції країни. Те, що в одній державі вважається нормою, в інших може обкладатися штрафом або навіть каратися законом. Зараз можна знайти практично будь-яку інформацію, так що не лінуйтеся і підготуйтеся, навіть якщо у вашому туристичному агентстві вам провели короткий інструктаж перед поїздкою. Купуйте карту, путівники, подумайте, що б ви хотіли відвідати в першу чергу. Дуже часто вже в країні, де ви будете відпочивати, вас зустрінуть гіди і запропонують насичену екскурсійну програму. Можете слідувати їй, а можете самі вивчати місто, відкривати нові горизонти, головне – робіть все з розумом і без зайвої самовпевненості. Пам’ятайте, що позитив і гарний настрій немов «підсвітять» вас зсередини і ви, немов магнітом, будете притягати хороших і позитивних людей.

Поки ваш пакет документів на поїздку оформляється, а паспорт очікує візи, подбайте про те, як правильно зібрати валізу. У різних авіакомпаніях існують свої норми ваги багажу та ручної поклажі, про це теж поцікавтеся заздалегідь. Складіть список того, що вам необхідно купити в дорогу і вирушайте по магазинах. Це вже додасть позитивних емоцій і радісних вражень до вашого настрою. Не забудьте поповнити аптечку, адже організм по різному може реагувати на переліт і тривалий переїзд, зміну клімату та тиску, погоду і часу.

Дуже важлива порада від тих, хто вже стикався з втратою багажу. У ручну поклажу складіть легкий одяг, комплект білизни, купальник, а також легкий сарафан і взуття. Якщо ви летите до моря і ваш чемодан загубиться, ви зможете відразу відправитися на пляж. Якщо ж ви будете чекати повернення багажу в одній зі столиць Європи, ви зможете переодягнутися в свіжий одяг і відправитися гуляти по місту, відволікаючись від неприємних думок про затримку з валізами. Всі косметичні засоби, парфуми, дезодоранти, по можливості складайте у валізу, а от гроші, документи, картки та зарядні пристрої краще взяти з собою в ручну поклажу.

Вирушаючи в екзотичні країни, подбайте про щеплення. Це убезпечить вас від непередбачених ситуацій і різких змін в кліматі, особливостей національної кухні та інших нових для вашого організму факторів.

Пакет документів видається вам, як правило, за 2 дні до поїздки. Отримавши його, ще раз все перевірте – дати, назву компанії, яка зустріне вас в іншій країні і забезпечить трансфер, імена та контакти партнерів, які несуть відповідальність за вас на території іншої країни. Залиште родичам назву та телефони готелю, де ви будете жити, контакти знайомих, з якими ви повинні будете побачитися, щоб ваші рідні та близькі знали де ви і зайвий раз не переживали. Не забудьте поповнити телефонний рахунок або купіть Travel Sim, щоб завжди бути на зв’язку.

Напередодні поїздки ще раз перевірте, чи все ви упакували, поставте будильник і лягайте відпочивати. В аеропорту вам необхідно бути за 2 години до реєстрації на ваш рейс, тому замовте таксі заздалегідь.

А далі – далі ваш чекає тільки ваша перша, захоплююча подорож в нову країну, емоції і яскраві переживання, хвилювання і, можливо, певні труднощі. Головне – не допускайте страх і паніку, неспокій і тривогу. Побільше впевненості в собі і позитивного настрою. Пам’ятайте – удача супроводжує сміливих!

Олена Кудрявцева,

фахівець з інформаційно-консультативної роботи

By |Апрель 19th, 2015|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment