Весільні замороки

Home/Новини/Весільні замороки

Весільні замороки

Весілля — одна з найголовніших подій закоханих людей. Кожна пара прагне організувати його сучасно, стильно та красиво. Тому, три наші юні дослідниці вирішили дати поради молодим, як найкраще одружитися у 2015 році. Перша — розповіла про весілля найкращої подруги з перших вуст, друга — прорахувати вартість усіх весільних замороків, а третя — проаналізувала весільні модні тенденції 2015 року.

Весільні замороки

Давно відійшли в минуле наші весільні традиції: шалаш наповнений гостями, що не має де й яблуку впасти, столи, які гнуться від різноманітних наїдків додолу, гуляння, що могли тягнутися з тиждень на які запрошувалися не лише близькі та друзі, а всі знайомі, навіть подорожньому міг дістатися шматочок весільного торта. Ось таким було весілля, як розповідають ще наші батьки, бабусі та дідусі.

Сучасні ж святкування дещо відрізняються. Основні традиції, звісно ж, залишилися, куди без них: коровай, весільні рушники, тости «діточок, як на небі зірочок», вітання з найкращими побажаннями,  подарунки і таке інше. А от розмах гулянь уже не такий. Як то кажуть, гульбенит, щоб гуло все село уже не кожному по кишені. Молоді обирають більш бюджетне весілля для найближчих друзів та рідних. Вже не має того шатра, який міг би розмістити від 200 до 300 чоловік, як було заведено в минулому, максимум – 50 (більш забезпечене весілля), а в основному на 20-25 запрошених орендується  невеличке, затишне і бажано не дуже дороге кафе чи ресторан.

Вбрання теж кардинально змінилося, від скромних, більш закритих суконь перейшли до більш відвертих, які показують всі переваги фігури нареченої, а інколи недоліки… Також стали сміливішими і кольори вбрань, молоді не гребують яскравими відтінками як суконь, так і краваток чи метеликів, а інколи й костюму. Ціна весільного вбрання 3 000-5 000 тис. грн і вище залежно від місця придбання.

Яка ж сучасна наречена без зачіски, макіяжу і манікюру. До цих процедур готуються завчасно та ретельно. Щоб все відповідало вбранню, рисам обличчя і т. д. Ціни коливаються від 1 000 до 1500 грн.

Головним атрибутом весілля, звісно ж, є каблучки. За традицією вони мають бути гладенькими, без будь-яких надписів, камінців, тощо. Однак, наші сучасні наречені не забобоні й зачасту обирають каблучки аби тільки не звичніші та цікавіші. Цінова політика залежить від долара. І тут не вгадаєш. Сьогодні може коштувати 1500 грн, а за місяць і всі 3500 грн.

Не менш важливим є весільний букет, адже його чекають з бойовою готовністювсі незаміжні дівчата. Придбати композицію можна від 400 до 800 грн, а якщо хочеться екзотики, квітів яких не має в Україні, то можна викласти і більше тисячі гривень.

А от настрій на весіллі залежить від тамади. Чим говіркіша та веселіша жіночка, тим буде вдаліше святкування. Хоча сучасні наречені йдуть у ногу з часом, тому замість «веселої жіночки» інколи обирають імпозантного, красивого чоловіка у вигляді ведучого. Також останнім ноу-хау є запросити на свято діджея. Цей варіант вже для сучасної молоді – весілля у вигляді дискотеки у нічному клубі набуває все більшої популярності. Звісно ж, таке весілля не всім приходиться за смаком, однак, це досить вигідний варіант. Заплатили діджею, і він крутить музику до ранку, всі натанцювались, поїли, попили і додому.

Останнім трендом стало робити із весілля цілу шоу-програму. Фаєр-шоу користуються незміною популярністю вже декілька років, коли майстри вогню виробляють з ним різні цікаві штуки заворожуючи публіку. Також запускати в небо велику кількість небесних ліхтариків чи відпускати в небо зграю голубів, але тут можливі сюрпризи, головне не годувати птахів до цього дійства, адже гроші, то є добре, але раптом що — буде не зручно перед гостями…

На піці популярності й різноманітні танцювальні шоу, маскаради, а дехто зі свого свята взагалі робить цирк «Шапіто». Коли різні тваринки – котики, собачки або мавпочки стрибають через круги і їх можуть погладити всі охочі.

Весільне харчування займає одну із головних ролей у святкування і теж не дешеве задоволення. Картопля, котлети, голубці вже не в моді. Адже, зараз молодим подавай європейську кухню, рідше східну.  Найдешевше замовлення в ресторані на одну особу близько 300 – 500 грн. А от тепер рахуємо на кількість гостей і виходить якщо у вас 20 гостей, відповідно  в середньому заплатите 6 000 – 10 000 тис. грн і ще плюс плата за оренду ресторану чи це буде окреме приміщення.

І от, ледь не забули, про весільний кортеж. Вам дуже пощастило, якщо у вас чи у ваших друзів, знайомих є красива машина класу «люкс». А якщо не має, щоб не впасти перед гостями «обличчям в грязь» доведеться орендувати. Ціна залежить від марки автомобіля. Найбільша мрія наречених, звісно ж, лімузин. Тут аренда на годину плюс/мінус буде коштувати 1 500 – 3 000 тис. грн.

А ще ж вам 100% захочеться залишити для себе і своїх рідних весільні кадри. Фото та відео-зйомка буде коштувати в середньому від 2000-3000 грн за декілька годин. В залежності від майстра. Якщо ж це буде справжній професіонал, який буде вас фотографувати цілий день, то можна заплатити і до 7 000 гривень.

Ну от, наче все згадали, нічого не забули, отже можна підвести підсумки.

Приблизні витрати на середньостатистичне весілля:

Вбрання наречених – 6 000–10 000 тис. грн.

Зачіска, макіяж, манікюр – 1 000–1 500 грн.

Каблучки – 3 000–7 000 тис. грн.

Букет – 400–800 грн.

Оренда авто – 1 500–3 000 тис. грн.

Ресторан – 6 000–10 000 тис. грн. (на 20 осіб)

Фото та відеозйомка – 3 000–7 000 тис. грн.

Тамада – 1 500–2 500 тис.грн.

Шоу-програма – 1 500–2 500 тис. грн.

Інші витрати – від 4 000 грн.

Всього – близько 30 000 тис. грн і вище.

Це звісно ж, приблизні підрахунки, які в кожного різні. Ви можете обрати більш дорогі весільні атрибути та послуги і воно увійде вам у «більшу копієчку».

Всі весілля гарні, не залежно чи у вас святкування традиційне чи в сучасному стилі, не важливо чи у  вас літали голуби чи небесні ліхтарики, важливо лише кохання, яке не виміряєш витраченими коштами та отриманими подарунками.

Богдана Євтушенко 

By |Апрель 19th, 2015|Новини|1 Comment

About the Author:

One Comment

  1. […] про весілля найкращої подруги з перших вуст, друга — прорахувати вартість усіх весільних замороків, а третя — проаналізувала весільні модні тенденції 2015 […]

Leave A Comment