unAVcSEnMuo

 Упродовж березня та квітня по місту Черкаси та Черкаській області був проведений ряд тренінгів:

— тренінги зі збереження репродуктивного здоров’я та планування сім’ї;

— тренінги з профілактики та протидії ВІЛ/СНІДу й ІПСШ (інфекції, що передаються статевим шляхом) та правильного використання методів контрацепції;

— тренінги з підготовки соціальних педагогів в рамках програми «Школа вожатого».

Основи тренінгів – це планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я, уникнення соціального насильства та абортів, методи контрацепції та профілактики ІПСШ, а також специфіка роботи з дітьми в літніх таборах.

13 та 18 березня тренінги пройшли у м. Золотоноша, 27 та 31 березня в ЧНУ ім. Б. Хмельницького.

Багато учасників із Черкас та області навчалися безпечної поведінки та покращували свої знання із проблематики ВІЛ/СНІДу. Тренінгові заняття провела заступник директора Молодіжного ресурсного центру, Аліна Кравчук:

«Можу зауважити, що з кожним заходом бачу позитивні зміни. Люди стають більш обізнаними у питаннях ВІЛ, відповідально і свідомо ставляться до проблеми».

Тренінги проводились для різних категорій населення: для соціальних працівників та соціальних педагогів в інституті післядипломної освіти педагогічних працівників (підготовка кадрів, підвищення кваліфікації вчителів), студентам в       ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Для кожної категорії були свої особливості проведення тренінгових занять.

Окрім тренінгів, студенти мали змогу подивитися та стати учасником театралізованого дійства. Молоді показували як негативно на свідомість впливають наркотики. Учасникам пропонували намалювати своє майбутнє, зав’язавши очі. Планувати майбутнє, вживаючи наркотики, все одно що робити вибір наосліп. Щоб майбутнє було таким, як ви його уявляєте, потрібно ухвалювати всі рішення, дивлячись на світ відкритими очима.

Ще однією особливістю заходу є футбольні змагання. Гра у футбол – це спосіб навчання, натхнення та інформування учасників з метою зупинити поширення ВІЛ. Адже, на прикладі передавання м’яча від гравця до гравця можна показати, що вірус може так само легко передаватися між людьми.

В Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників був проведений тренінг із вихователями інтернату. Тут уже були аспекти не тільки сексуального виховання дівчат та хлопців, а й багато питань щодо того, як правильно подавати молоді цю інформацію, наприклад, у 3 чи 8 класі, що робити із підлітками 16-18 років, коли вони знають, мабуть, набагато більше за самих вихователів.

Для соціальних працівників та соціальних педагогів (ЧНУ ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва) ці тренінги потрібні для того, щоб вони розвивалися професійно, тобто це своєрідна підготовка фахівців. Для цього надається методика проведення тренінгів, як правильно працювати із клієнтами, учнями в школі. Якщо вони будуть працювати в проекті з допомоги кризовим групам населення, то подається зовсім інша інформація. Вихователі в інтернаті та соціальні працівники відрізняються тим, що вихователі в інтернаті постійно працюють вживу з дітьми, тобто виховують їх, а в соціальних працівників трохи інший аспект, по-перше, вчилися як проводити тренінги, тобто методика викладання, також влітку проходять практику в таборах, по-друге, знають не тільки методику викладання, а ще і профілактику, тобто як працювати з клієнтами.

Тренінги різнопланові та циклічні. Кожну середу для соціальних працівників (вчителів, вихователів) проходила підготовка до роботи в таборах. Це було в рамках підвищення їхньої кваліфікації, тобто вони дізнавались новинки психологічних аспектів, психотерапії, сексології, фізіології. Це розповідалося для того, щоб вони мали змогу далі передати отримані знання.

Буває окремий великий блок на тренінгах, що стосується профілактики ВІЛ/СНІДу. Основні задачі цього блоку: як працювати з людиною, яка потрапила в кризову ситуацію, як взагалі себе поводить в оточенні людей. Наприклад, якщо ти знаєш, що хтось ВІЛ-інфікований, обов’язково потрібно знати як правильно підтримати людину в цій ситуації. Молодим дівчатам потрібно знати, що роботи якщо виникла небажана вагітність: як це сприйняти, як вести себе зі своїм партнером, на скільки твоя сім’я, суспільство можуть тебе підтримати фізично та морально.

Але найголовніше – тренінги  направлені на те, щоб молодь знала як вберегти себе від ВІЛ-інфікації та хвороб, що передаються статевим шляхом, скільки потрібно мати статевих партнерів, а також, які є способи та методи контрацепції.

Проблема ВІЛ/СНІДу з роками не стає менш важливою, тому інформувати та проводити заходи з профілактики та попередження – важлива справа, яку Молодіжний ресурсний центр доносить до молоді протягом багатьох років!

Тетяна Турчін 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *