Як впливає комп’ютер на наш зір?

//Як впливає комп’ютер на наш зір?

Як впливає комп’ютер на наш зір?

Якщо ви багато часу проводите за комп’ютером, то рано чи пізно відчуєте погіршення зору. Чи можливо уникнути шкідливого впливу на очі комп’ютерної техніки або відновити вже зіпсований зір?

Працюючи за комп’ютером, ми постійно читаємо тексти різного шрифту, переглядаємо картинки та відео. Все це призводить до величезного навантаження на очі. А напруга — це стрес і, як наслідок — погіршення зору. Картинка на моніторі відрізняється від природного зображення тим, що вона самоосвітна, а не відбита. Крім того, зорова напруга зростає через те, що погляд постійно доводиться переміщати з монітора на клавіатуру.

Сильно шкодить зору і неякісне програмне забезпечення. Невдалий підбір кольору, шрифтів тощо може значно погіршити наш зір. Свій внесок роблять і невдале розташування монітора, неправильна організація робочого місця. Часто зорова напруга виникає і забруднений монітор. Робити це краще вранці, ще до включення монітора, поки він не нагрівся.

Неправильне розташування монітора – падаюче прямо на екран світло з вікна робить зображення бляклим, що змушує очі більше напружуватися. Не можна розташовувати монітор і навпроти віконного отвору, так як сильна контрастність зображення сильно стомлює очі.

Лікарі-офтальмологи помітили, що небезпечний не сам монітор комп’ютера, скільки «сухість очей». Вона виражається печінням, відчуттям, що щось потрапило в око. Зір напружується, стежачи за безперервним бігом світлових променів. Як правило, ми моргаємо близько 20 разів на хвилину, при цьому сльозоточиві залози зволожують рогівку. Нерухомий погляд на екран скорочує моргання приблизно в три рази. В результаті око стає «сухим», що призводить до зниження гостроти і втрати зору. У цьому випадку допоможуть спеціальні очні краплі та щорічна консультація лікаря-офтальмолога.

Як допомогти очам за комп’ютером?

Для профілактики погіршення зору кожну годину-півтори робіть відпочинок для очей. Постарайтеся частіше моргати, щоб уникнути сухості ока. Допоможуть і нескладні вправи: подивіться очима вгору-вниз, вправо-вліво. Потім обертайте очима за і проти годинникової стрілки по черзі.

«Харчування» для очей: якщо ви відчуваєте, що ваш зір погіршується, введіть у свій раціон продукти, які зміцнюють судини сітківки ока: чорниця, чорна смородина, морква. При короткозорості раціон повинен включати печінку тріски та зелень.

 

Тетяна Турчін

 

By |2015-04-26T11:59:15+00:00Апрель 26th, 2015|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment