ЗНО

У 2015 році для вступу до вищого навчального закладу (ВНЗ) абітурієнти подають сертифікати ЗНО лише 2015 року. Кожен учасник ЗНО має право скласти тести не більш як із чотирьох навчальних предметів з переліку: українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька, російська, французька мови.

Також відбулися зміни в тестуванні. Тести з української мови та літератури, математики будуть складатись з двох частин: «Базовий» і «Поглиблений» рівень.

Базовий рівень тесту складають всі абітурієнти, незалежно від того, на яку спеціальність вони будуть подавати документи. Також базовий рівень тесту складають всі випускники загальноосвітніх навчальних закладів, як ДПА. З цією метою (для ДПА) у тесті базового рівня будуть визначені завдання лише з української мови.

Поглиблений рівень тесту з української мови та літератури складають абітурієнти, які вступатимуть на спеціальності, для яких поглиблений рівень вимагатимуть Правила прийому до конкретного університету.

Стосовно тесту з математики, то тут ситуація дещо простіша. Він також складатиметься з базової та поглибленої частини. Його абітурієнти будуть складати так як і дворівневий тест з української мови та літератури. Оцінюватися буде аналогічно. Але у ньому не буде завдань для ДПА.

Під час реєстрації абітурієнт зазначає, якого рівня (базового чи поглибленого) він буде складати тест. У пункті тестування він отримує зошит із тестом відповідного рівня. Для тесту поглибленого рівня буде визначається додатковий час для його складання.

Практика дворівневих тестів існує в інших країнах світу, зокрема у Польщі.

24 квітня вже відбулося зовнішнє незалежне оцінювання з української мови та літератури. За оперативною інформацією, явка абітурієнтів становила 95,4 % від загальної кількості зареєстрованих.

Очікується, що результати зовнішнього оцінювання з української мови та літератури будуть оприлюднені до 15 травня.

Будемо чекати на успішні результати тестування.

Тетяна Турчін

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *