Форум молодих професіоналів «Лабораторія Європа»

Home/Можливості для молоді, Новини/Форум молодих професіоналів «Лабораторія Європа»

Форум молодих професіоналів «Лабораторія Європа»

Форум молодих професіоналів «Лабораторія Європа» — унікальна комунікаційна платформа для провідників змін, що працюють у сфері державного управління, бізнесу, громадських організаціях, університетах, дослідницьких центрах та інших галузях.

Дата і місце проведення: 23-26 липня 2015 року, Вільнюс і Расейняй, Литва.

Цільова аудиторія: 80 учасників з Росії, країн ЄС та інших європейських держав у віці від 25 до 35 років на паритетній основі.

Робоча мова: англійська.

На даний час, політична напруженість і економічні проблеми домінують у відносинах між Росією і Євросоюзом, зупиняючи співпрацю на державному рівні. Використовуючи багатосторонній підхід і розробляючи орієнтовані на майбутнє рішення, «Лабораторія Європа» відкриває можливості для транскордонного міжсекторального діалогу. Форум дозволяє створити умови для спільного навчання, розробки спільних проектів та сталого розвитку, а також сприяє формуванню спільного європейського майбутнього.

У 2015 році Форум «Лабораторія Європа» відбудеться у Литві, в містах Вільнюс і Расейняй. Вибір місця проведення Форуму невипадковий. Краєзнавчий музей Расейняй — важливий символ історичної пам’яті і культури пам’яті в Європі.

З 1932-1952 рр. в будівлі музею знаходилася в’язниця для політичних в’язнів. У перший період незалежності Литви (1918-1940) тут, головним чином, знаходилися комуністи. За часів радянської і нацистської окупацій переповнені камери табору служили перевалочним пунктом для супротивників офіційної ідеології перед їх відправкою на примусові роботи до Німеччини або в табори СРСР.

Форум розпочнеться у Вільнюсі з публічіной дискусії на тему «Провідники змін: пошук можливостей для транскордонного діалогу». Дана тема буде проходити червоною ниткою через весь захід.

Головні теми Форуму:

  • Історична пам’ять і культура пам’яті: конфлікти сприйняття.
  • Транскордонне пересування, візи та міграція: європейські кордони в глобальному світі.
  • Переосмислення міського простору: нове життя занедбаних районів.
  • Корупція: загальна біда чи стимул до прогресу?

В рамках Форуму пройде чотири паралельних дводенних майстер-класу на задані теми під керівництвом модератора і координатора — експерта в одній із заявлених областей.

Автори кращих спільних проектів, ідеї яких з’явилися в рамках майстер-класів, отримають гранти на їх реалізацію. Крім того, переможці можуть розраховувати на консультацію експертів у зазначених областях, координаторів та модераторів майстер-класів. Результати проектів будуть представлені на Загальних зборах Громадянського Форуму ЄС-Росія 7-9 грудня 2015 року.

Нарешті, учасники «Лабораторії Європа» отримають можливість стати членами постійної платформи взаємодії молодих професіоналів при Цивільному Форумі ЄС-Росія, і просувати нові ініціативи Форуму в майбутньому.

Витрати, пов’язані з участю у майстер-класах, проживанням та харчуванням, оплачуються організаторами. Транспортні витрати учасники оплачують самостійно.

Оформити заявку на участь у Форумі можна до 15 травня 2015 року за посиланням.
  
У разі виникнення питань будемо раді на них відповісти по електронній пошті: europelab@eu-russia-csf.org.

Будуємо Європу разом! Побачимося в Литві!

About the Author:

Leave A Comment