родина

Міжнародний дім зустрічей молоді в Освенцимі, Фундація Нижньосаксонських місць пам’яті/Miсце пам’яті Берґен-Бельзен, Міжнародна громадська організація “Основи свободи” у співпраці з Фондом ім. Фрідріха Еберта у Варшаві запрошують молодь віком 18-19 років взяти участь у польсько-німецько-українському проекті «Історія починається в родині…».  Заявки приймаються до 25 травня.

Навчальні цілі:

1. Познайомитись з історичним контекстом в трьох країнах крізь призму спогадів в родинах, дослідити, як формувалась пам’ять в родинах.

2. Поглянути та зрозуміти нашу родинну історію в більш широкому контексті через знайомство з історіями родин учасників з Польщі, Німеччини, України.

3. Усвідомити уроки минулого, що дозволить поєднати незагоєне минуле з теперішньою ситуацією у світі, а також спробувати побудувати модель кращого майбутнього, розуміючи причинно-наслідкові зв’язки.

4. Зрозуміти цінність як родинної історії, так і самої родини у більш широкому розумінні.

В межах проекту молоді люди років досліджуватимуть тему родини та історії. Нашу увагу буде зосереджено на пам’яті про Другу світову війну з особливим акцентом на нацистських злочинах. Теми родини та історії ми будемо розглядати з двох перспектив: родини у історії та історії в родині.

Під час зустрічей у Німеччині, Польщі та в Україні учасники відвідають місця пам’яті Берґен-Бельзен (колишній концентраційний табір) і Аушвіц-Біркенау (колишній концтабір смерті), а також місця пам’яті у Львові. На підставі різних джерел учасники дізнаються про долю сімей, що постраждали від німецької та радянської окупаційної політики, а також політики знищення в Європі.

На семінарах ми розглянемо питання, про що і яким чином у наших родинах відбувається діалог між поколіннями про історію та яким чином формується історична свідомість. У Німеччині під час майстерні на тему усної історії учасники опанують техніки проведення інтерв’ю, щоб під час другої частини семінару в Польщі поділитися з групою інформацією та досвідом, отриманим під час дослідження вибраних родинних історій. На третій зустрічі в Україні учасники проекту обговорять власні відкриття під час проекту у форму діалогу.

Через розкриття різних родинних історій ми продемонструємо, як окремі покоління в Польщі, Німеччині та Україні пам’ятають про минуле, які схожі й відмінні риси з’являються всередині кожної країни та між країнами.

Проект є відтворюваним за задумом і спирається на спільні зустрічі та навчання молоді з Польщі, Німеччини та України. Діяльність проекту сприятиме утвердженню ідеалів демократії у молодих людей та спільнот, з яких вони походять, а також зробить внесок у просування фундаментальних цінностей, розвитку міжнародної співпраці та порозуміння.

Результати проекту будуть публічно представлені у вигляді онлайнової виставки зібраних учасниками родинних історій.

До участі в проекті запрошуються молоді люди віком 18-19 років, які:

— цікавляться історією II світової війни, а також темою суспільної та культурної пам’яті про ці події;

— хочуть проводити дослідження на тему долі власної родини під час ІІ світової війни та у післявоєнні роки і готові поділитися пам’яттю про ці події в родині, а також готові поділитись отриманим досвідом в групі;

— хочуть взяти участь у спільному польсько-німецько-українському проекті, результати якого будуть задокументовані та стануть доступні широкій громадськості.

Дати та місця проведення семінарів:

23-29 серпня 2015 р.: перша частина семінару (Oлдау, Німеччина)

23-30 жовтня 2015 р.: друга частина семінару (Освенцим, Польща)

19-25 березня 2016 р.: третя частина семінару (Львів, Україна)*

* Просимо звернути увагу, дата семінару може змінитись протягом реалізації проекту.

Робочі мови: англійська, польська, німецька, українська.

Фінансове забезпечення:

В межах проекту ми забезпечуємо отримання візи для в’їзду в Польщу та Німеччину, проїзд від Львова до Берґен-Бельзена та Освенцима, а також зворотну дорогу, проживання, харчування, а також місцеві поїздки. Просимо учасників покрити витрати, пов’язані з проїздом до Львова (плацкарт/купе/2 клас потягу або автобус). Учасники мають власноруч отримати у разі потреби закордонний паспорт, а також придбати страховий поліс.

Умови участі:

— обов’язкова участь у всіх трьох частинах проекту;

— добре володіння англійською мовою. Частина програми відбуватиметься національними мовами або з перекладом, частина – англійською мовою.

— дійсний закордонний паспорт.

Для участі у проекті просимо подати онлайнову заявку до 25 травня 2015 р. Про результати відбору організатори повідомлять до 15 червня 2015 р.

Контакти:

Олекса Стасевич, координатор в Україні

Тел.: +380 67 622 7218, +380 50 309 7997

E-Mail: oleksiy.stasevych@gmail.com

Олег Овчаренко, координатор в Україні

Тел.: +380 67 276 8826

E-Mail: oleh.ovcharenko@gmail.com

Деталі http://gurt.org.ua/news/trainings/26043/

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *