Модельне засідання Ради Європейського Союзу для черкаських студентів

//Модельне засідання Ради Європейського Союзу для черкаських студентів

Модельне засідання Ради Європейського Союзу для черкаських студентів

Одним з найактуальніших питань, що обговорюються серед населення та влади країни є питання євроінтеграції. У рамках Днів Європи в Україні, 20 травня 2015 року, Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр провів для студентів-юристів м. Черкаси модельне засідання Ради Європейського Союзу (The Council of the European Union). Місцем проведення заходу стала Велика сесійна зала Черкаської обласної ради. 

На початку заходу усіх присутніх привітав начальник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Максим Зеленський. Він наголосив на тому, як важливо для сучасної молоді самим правильно обирати представників державної влади та місцевого самоврядування, адже від них буде залежати майбутнє кожного з нас. Молодь має бути активнішою у суспільному житті та брати участь у подібних заходах та інших молодіжних проектах.

Також присутні заслухали короткий звіт Делегата Конгресу YEPP (Youth of the European People’s Party) Тетяни Артеменко, що відбувся у м. Порту з 14 по 17 травня 2015 року.

Конгрес «Сильніша Європа в мінливому світі» фокусується на тому, як Європа стає сильнішою від труднощів, з якими стикаються країни Євро Союзу останнім часом, і потенціалі зростання та успіху, який ми маємо попереду.

«Хоча Конгрес YEPP не був присвячений безпековій політиці Європи, але жоден делегат у своїй промові не міг оминути гостре питання військової агресії Росії проти України та кволої реакції європейської спільноти на збільшення загрози. Зокрема, президент YEPP Константінос Кіранакіс нагадав присутнім події на Майдані та звернув увагу на невідповідність санкцій ЄС вчиненим злочинам. Він наголосив на тому, що Європі вже досить виказувати свою крайню стурбованість та занепокоєність, а пора перейти до реальних дій на підтримку України» — ділиться враженнями Тетяна Артеменко, директор Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру.

Моделювання роботи Ради Європейського Союзу – це інтелектуальна гра, що відтворює основні принципи роботи Ради міністрів закордонних справ ЄС.

На місці міністрів опинилося 42 студенти, які представляли такі Черкаські ВУЗи, як: ЧНУ ім. Б. Хмельницького, Східно-європейський університет, Черкаський державний бізнес-коледж та Черкаський факультет Національного університету «Одеської юридичної академії». Упродовж трьох годин, учасники мали змогу безпосередньо та практично ознайомитись із роботою законодавчого органу Європейського Союзу, спробували себе у ролі міністрів закордонних справ та працювали над підготовкою спільної резолюції, щодо невиконання Мінських домовленостей Російською Федерацією та терористичними угрупуваннями самопроголошеної ЛНР та ДНР.

Спочатку, усіх учасників поділили на 28 країн, які є членами Європейського Союзу та притримуються певних позицій по відношенню до України: дотримуються проукраїнської позиції, проросійської позиції чи позиції нейтралітету. Кожна країна, по черзі, представляла позицію своєї держави та роз’яснювала її своїм колегам, створювала коаліції та писала резолюції. Учасники також мали змогу проявити себе у дебатах, захищаючи свої позиції.

В результаті — міністри дійшли консенсусного рішення на основі представлених резолюцій та одноголосно вирішили прийняти Спільну резолюцію із такими вимогами:

  1. Всеосяжне виконання Мінських угод.
  2. Збільшення представників від ОБСЄ в Україні та надання їм належних умов для виконання своїх службових обов’язків.
  3. Допустити гуманітарні місії до постраждалих районів.
  4. Надати для України безвідсоткові кредити.
  5. Залишити санкції, що застосовуються до Російської Федерації без змін.
  6. Обміняти військовополонених «всіх на всіх».

В кінці заходу, учасники подякували організаторам за чудову можливість відчути себе в ролі міністрів закордонних справ Європейського Союзу та сказали, що хотіли б частіше відвідувати такі заходи.

By |2015-05-21T11:19:13+00:00Май 21st, 2015|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment