4sTcx7tHxE8

Тоді запрошуємо вас відвідати персональну виставку молодого черкаського художника Олександра Шаповалова, яка буде знаходитися до кінця жовтня у Черкаському художньому музеї.24 вересня художник-початківець вперше продемонстрував свою колекцію, яка налічує близько 20 картин. Олександр працює переважно в пейзажному жанрі та намагається максимально передати настрій оточуючої дійсності у своїх роботах. Митець бачить Черкаси через хром та кобальт та малює з натури за будь-якої погоди.

Олександр Шаповалов, художник: «Черкаси — це найкрасивіше місце в Україні. Саме тому я тут живу і пишу. Мені подобається парк 50-ліття. Там надзвичайно багато класних місць».
Подивитися на твори молодого художника прийшли студентки ЧНУ ім. Б. Хмельницького. Дівчата поділилися своїми враженнями:

Олена, студентка 6 курсу: «Чудові картини, дуже живописно та своєрідно. Вони передають певний настрій, коли починаєш в них вдивлятися, ніби потрапляєш у цей пейзаж, зливаєшся з прородою та підзаряджаєшся енергією».

Юлія, студентка 6 курсу: «Виставка робіт Хром Кобальта– яскраве свідчення, що в образотворче мистецтво України прийшов майстер цікавий своїм думанням, баченням і головне, відтворенням, як традиційними методами зображення так і новаторським зображенням об’єктивної дійсності.»

Ольга, студентка 5 курсу: «Виставка цікава своєю різноманітністю зображуваного, шуканням новаторства в мистецтві, своєю власною палітрою, образністю, любов’ю до рідного міста, прагненням творити живописну картину добра. Враження піся виставки залишились приємними, позитивними! Дякую художнику за емоції!»

Засвідчує прагнення молодих художників виставляти свої роботи ця експозиція, говорять у художньому музеї. Переконують, як і Олександру, їм є що показати нового.

Світлана Савіська, працівник музею зазначила: «Ця виставка має таку специфічну назву «Хром-кобальт» через свою колірну гамму в якій виконані роботи художника. Вона стримана, напевно це характеризує і самого художника, адже він і сам дуже скромний та стриманий в емоціях».

Представниця Молодіжного ресурсного центру також поспілкувалася з художником та отримала цікаві відповіді на свої запитання.

—  Олександре, як давно і чому Ви вирішили стати художником?

— В старших класах я хотів працювати мультиплікатором і створювати мультики для дітей, але пізніше зрозумів, що робота на комп’ютері – це не моє, адже малювати на папері, коли відчуваєш запах фарби та зернистість полотна ні з чим не можливо порівняти. Вдало створений етюд робить мене щасливим на декілька днів, «підзаряджає» життєвою енергією та дарує піднесений настрій. Невдалий же навпаки – викликає відчуття внутрішнього дисонансу, підсилює руйнівні настрої, розпалює в душі вогонь.

— Скільки часу Ви витрачаєте на створення своїх робіт і що саме подобається писати?

— Мені подобається писати етюдні роботи, які мають незавершений характер, адже вони сповнені життя, справжні, непередбачувані, мають свою енергетику. Коли створюєш таку роботу можна поставити три крапки і дати глядачу поштовх для роздумів. Натомість – закінчені, деталізовані, прописані роботи несуть механічність, втрачають свою життєву активність та перетворюється на «заморожений продукт».

— Хто із художників для Вас найбільш важливий у плані творчого розвитку?

— Дивишся на багатьох і в кожного чомусь навчаєшся. Мені подобається лаконічність і стиль.

А як Ви самі оцінюєте свої роботи ?

— Чужі роботи я сприймаю як художній витвір, а свої розбираю на математичні формули.

— Олександре, а що Ви думаєте про сучасне мистецтво?

— Це риторичне питання, яке не має відповіді. Все мистецтво зараз сучасне, але зрозуміти його нам заважає константа сприйняття – це своєрідне фарбування предмета незалежно від умов висвітлення. Наприклад, ми знаємо, що небо блакитне, трава – зелена, асфальт – сірий, але насправді це не так. Між усіма предметами є зв’язок, небо віддає себе землі, а земля відбиває в собі небо. Предмети відображають колір один одного. Найкраще це видно взимку, коли білий сніг віддзеркалює тіні та різноманітні кольори. Одразу не побачиш, що в кожному відтінку червоного є зелений, а в синьому – жовтий. Фішка художників полягає у тому, що вони ламають константу сприйняття.

— Як Ви вважаєте, яким має бути справжній художник?

— У кожного індивідуальне завдання, хтось працює для людей і заробляє цим на життя, а хтось цим живе і постійно знаходиться в пошуку. Залежно від цих завдань він формується як індивідуальна особистість. Художник нікому нічого не винен, він повинен бути самим собою.

— Чим Ви займаєтесь у вільний від писання картин час?

— У вільний час я ходжу на роботу (сміється). Я не обирав живопис, він сам обрав мене. Іншим я займатися не зможу, це мій вибір, моя природа.

— Ваша порада художникам-початківцям?

— Працювати, працювати, а у вільний час – працювати (сміється).

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *