9

Вам відома історія про Україну, якої не знають інші? Маєте шанс розповісти її всьому світові!

«The Guardian прямує в Україну» – всеукраїнський конкурс документальних проектів від найвпливовішого британського видання, спільно з Docudays UA та Британською Радою в Україні! Візьміть участь у конкурсі та отримайте фінансування на реалізацію проекту.

До участі запрошуються

— громадяни України;

— з професійним досвідом у сфері кінематографу/документалістики, що не перевищує 10 років;

— з цікавими ідеями документального короткометражного фільму про реалії сучасної України та бажанням втілити їх у життя;

— зі знанням англійської на рівні не нижче B1 (IELTS 5.0).
Що ми шукаємо?

Сучасні історії, пов’язані з суспільними перетвореннями або новими явищами в країні, які можна показати через незвичайних героїв та зацікавити якомога ширше коло глядачів у всьому світі. Хронометраж кожного фільму – до 15 хвилин.

Що чекає на переможця?

У результаті всеукраїнського конкурсу шість документальних проектів будуть відібрані для пітчингу на Docudays UA 2016 та представлені на розгляд експертної ради. Троє переможців отримають продюсерську підтримку та грошові призи для створення своїх фільмів:

До 5000 британських фунтів від The Guardian
До 3000 фунтів від Британської Ради*
До 3000 фунтів від Docudays UA*

Розклад конкурсу

1. 5  жовтня 2015 — 15 лютого 2016: прийом заявок на участь у конкурсі;
2. 15 лютого — 1 березня 2016: розгляд надісланих заявок експертною радою з подальшим оголошенням шести відібраних ідей 1 березня 2016 року на сайті Британської Ради та Docudays UA;

3. 23 – 24 березня 2016: креативні команди шести відібраних заявок пройдуть тренінг із презентування проекту (пітчингу) від провідного британського експерта Крістін Барнет в Києвіl;

4. 31 березня 2016: шість фіналістів представлятимуть свої ідеї експертній раді на відкритому пітчингу Docudays UA. Після завершення презентацій експертна рада визначить трьох переможців;

5. 31 березня: оголошення трьох проектів-переможців під час церемонії закриття Docudays UA.

Як взяти участь?

Крок 1 – Підготуйте наступні документи:

— опис ідеї проекту (англійською та українською/російською мовами)

— бюджет проекту (англійською та українською/російською мовами)

— додаткові аудіо-візуальні матеріали (фотографії з підписами англійською мовою та/або відео з англійськими субтитрами)

Не забудьте назвати файли відповідно до назви вашого проекту! 

Крок 2 – Усі документи відправте на guardianpitch@docudays.org.ua не пізніше півночі (за київським часом) 15 лютого 2016 року.

Крок 3 – Заповніть онлайн-заявку не пізніше півночі (за київським часом) 15 лютого 2016 року.

Знайомтеся з експертною радою:

Крістін Бардслі – радник із питань кіно у Британській Раді з 2001 року; має різноплановий досвід, у тому числі працювала закордоном у міжнародних донорських проектах. У Британській Раді Крістін розробляє кінопроекти, курує програми і консультує щодо відбору британських короткометражних і повнометражних фільмів на міжнародних фестивалях і заходах. Вона також веде напрям документалістики у Британській Раді.

Чарлі Філліпс – очільник відділу закупівлі та виробництва документального кіно у The Guardian. Перед тим працював виконавчим директором на Sheffield Doc/Fest.

Сергій Буковський – український режисер документального кіно. Вивчав режисуру в Київському державному інституті театрального мистецтва ім. І. Карпенка-Карого. Понад десять років працював на Українській студії документальних фільмів. Документальний 9-серійний телефільм «Війна. Український рахунок» (2003) було відзначено Національною премією України імені Тараса Шевченка.

Роман Бондарчук – арт-директор Docudays UA з 2011 року. Випускник режисерського факультету Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенко-Карого (майстерня Юрія Іллєнка). Переможець міжнародних та вітчизняних кінофестивалів.  

Що таке The Guardian documentary?

У 2014 році відома британська газета The Guardian відкрила онлайн-платформу документальних фільмів – The Guardian documentary. Це один з найпопулярніших сайтів англомовного видання у світі – щодня його відвідують мільйони людей. The Guardian documentary також займається виробництвом фільмів і весь час шукає нові історії, що вирізняються майстерністю оповіді та яскравими героями. Цього разу пошуки історій відбуваються в Україні.

Кілька дружніх порад

The Guardian орієнтується на фільми, що захоплюють молодих глядачів, спраглих унікальної інформації та динамічних історій.

Замисліться, на що реагуєте ви та ваші знайомі в соціальних медіа, що привертає увагу і чому. А потім уявіть незнайому людину, і подумайте, що може змусити її вибрати ваш фільм і поширити його.

Не варто слідувати традиційній журналістиці, або намагатися уявити, що відповідатиме стилю The Guardian. Краще залишатись собою – тоді ви маєте шанс усіх здивувати, або навіть винайти щось нове.

Політика конфіденційності

Британська Рада та Docudays UA збиратимуть та зберігатимуть імена та електронні адреси всіх учасників конкурсу та додаткову контактну інформацію переможців. Британська Рада та  Docudays UA використовуватимуть персональні дані учасників у наступних цілях:

  • Координація взаємовідносин між учасниками конкурсу, Британською Радою та Docudays UA;
  • Комунікація з учасниками конкурсу для відповідей на запитання щодо програми;
  • Комунікація з переможцями та забезпечення їхньої участі у тренінгу з презентації проекту та у пітчинг-сесії в березні 2016 року;
  • Маркетингова та промо-діяльність у відповідності до розділу «Промо-діяльність та права», що описаний нижче.

Беручи участь у програмі, учасники дають згоду на обробку своїх персональних даних Британською Радою та Docudays UA у відповідності з, та з метою, що описана в розділі «Політика конфіденційності». 

Промо-діяльність та права

Британська Рада та Docudays UA збираються публікувати імена та фотографії переможців на офіційних сайтах Британської Ради та Docudays UA, а також на Facebook і Twitter сторінках, в прес-релізах та інших промо-матеріалах. Окрім цього, Британська Рада та Docudays UA можуть писати та публікувати статті про досягнення переможців наприкінці процесу кіновиробництва. Беручи участь в програмі, кожен учасник дає згоду на використання свого імені та зображення і погоджується співпрацювати у напрямку маркетингової та промо-діяльності в разі виграшу нагороди.

Контактуйте
Щоб детальніше дізнатися про The Guardian Pitch в Україні та отримувати інформаційну розсилку, пишіть координаторам проекту Дар’ї Бассель та Вікторії Лещенко на адресуguardianpitch@docudays.org.ua.

Також стежте за новинами на наших та партнерських онлайн-ресурсах:

http://www.britishcouncil.org.ua
https://www.facebook.com/BritishCouncilUkraine

http://www.docudays.org.ua

http://www.facebook.com/DocudaysUA

* Гранти видаються в гривневому еквіваленті, згідно з узгодженим бюджетом фільму. Організації-грантодавці (Guardian Docs, British Council Ukraine, Docudays UA) надаватимуть менторську підтримку протягом усього процесу. Зйомки проходитимуть в Україні, пост-виробництво та монтаж здійснюватимуться за технічної підтримки організації-грантодавця. Умови кожного грантового договору, включаючи право власності, будуть обговорюватися окремо з кожною організацією-грантодавцем.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *