В Черкасах відбувся перший «День кар’єри»

Home/Новини/В Черкасах відбувся перший «День кар’єри»

В Черкасах відбувся перший «День кар’єри»

Інтелект нації — це найцінніше її надбання, і він повинен залишатися в країні, переконані організатори  Всеукраїнського проекту «ДЕНЬ КАР’ЄРИ/PROFI DAY», що відбувся 29 жовтня в Черкаському кінотеатрі «Салют».  Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр спільно з некомерційною організацією Masters Academy, Всеукраїнською молодіжною громадською організацією “Молодіжний центр працевлаштування” і за підтримки Міністерства молоді та спорту України організували у місті цикл заходів, які поєднали в собі ярмарки вакансій, тренінги від провідних роботодавців та виставки всеукраїнських та регіональних компаній в сфері ІТ-технологій. Метою проекту було впровадження ефективних механізмів налагодження діалогу між роботодавцями та ініціативною молоддю.

Організатори вирішили почати зі сфери ІТ, тому що вона є перспективною, наразі активно розвивається в Україні та не потребує великих вливань.

Такий захід проводився в Черкасах вперше і його не потрібно плутати з класичним ярмарком вакансій, де роботодавці просто роздають буклети компаній. Це була справжня ЦІКАВИНКА ДЛЯ МОЛОДІ, яка цікавиться сферою ІТ. Хол кінотеатру «Салют», в якому проводився захід, був поділений на декілька зон:
1. Мотиваційну, в якій класні тренери та успішні люди розповідали, як писати резюме та влаштуватися на омріяну роботу, як подорожувати, прагнути побудувати європейське майбутнє та знайти себе, розвиватися, вчити мови і не втрачати віру, а завжди йти до своєї мети!
2. Презентаційну зону, де відбувалися зустрічі з роботодавцями (ІТ-компанії, які вже зараз готові брати до себе молодь і навчати її безкоштовно, на заході їх було представлено близько 10). Також тут можна було пройти співбесіду з потенційним роботодавцем англійською мовою та подати своє резюме, а ще взяти участь у квесті та отримати подарунки.
3. Зону відпочинку, де усі охочі могли познайомитися з ІТ-новинками: 3D-прінтер, Apple Watch, штучний інтелект, з яким можна поговорити англійською мовою та Google Glass, яким можна робити фото просто зажмурившись, переглядати відео, налаштування, і навіть задавати голосові команди цим новітнім окулярам.

Участь у заході взяло понад 300 осіб – активна та ініціативна група молоді з м. Черкас та області, зокрема студенти випускники із ЧНУ ім. Б. Хмельницького та ЧДТУ, а також молоді люди зацікавленні у пошуку роботи та внутрішньо переміщені особи.

Подолання проблеми зайнятості молоді неможливе без розроблення та втілення відповідного механізму його реалізації, певних досліджень та соціологічних опитувань. Саме тому, ЧОМРЦ спільно з некомерційною організацією «Masters Academy» провели напередодні заходу (з 13 по 15 жовтня) анкетування студентів ЧНУ та ЧДТУ на тему профорієнтації та працевлаштування у сфері ІТ.

Тетяна Артеменко, директор молодіжного ресурсного центру розповіла:

— Це зустріч роботодавців із студентами, молоддю, яка або зараз шукає роботу, або буквально через рік вийде на ринок праці і хоче бути конкурентоспроможною. У програмі передбачені зустрічі з відомими і успішними людьми, які розкажуть про певні кроки, які потрібно зробити, щоб досягти професійного результату. Для молоді це дуже цікаво як з фінансової точки зору, так і з точки зору розвитку. адже головне наше багатство – це інтелект, наші мізки. І ми хочемо, щоб вони залишались в Україні.

Знайомство з місцевими компаніями для молоді предметне – можна одразу і анкету заповнити, і співбесіду пройти. Незважаючи на легку розслаблену атмосферу зустрічі, студенти — серйозні і зосереджені, придивляються до того, що їм можуть запропонувати та думають, що вони можуть дати у відповідь.

 — Я навчаюся на 5-му курсі на менеджера, тому прийшла, щоб визначитися з чим в подальшому буду працювати. Хочеться пов’язати мою спеціальність з чимось більш сучасним. Оскільки ІТ-технології в нашій країні почали розвиватися і ми ідемо в Європу, хочеться почути як саме ми це будемо робити, — поділилася своє метою відвідування заходу студентка ЧДТУ Тетяна.

Розвивати культуру пошуку роботи серед студентів — з такою метою до заходу долучилася некомерційна організація Masters Academy.

 — Між тим, які навички при навчанні отримали студенти і те, що потрібно нам, коли ми беремо на роботу, є велика різниця. Цю прогалину ми хочемо заповнити, спілкуючись із студентами, розповідаючи, які професії є в ІТ, тому що це не тільки програміст, тестувальник або Project Manager, це ще безліч професій, про які у нас в Черкасах просто можуть не знати, — розповіла представник Masters Academy Олена Позивайло.

Організатори кажуть: культури пошуку роботи у черкаської молоді поки немає. Тож орієнтуватимуть їх на європейський досвід.

Загалом цього дня усі охочі могли:

— взяти участь у спеціалізованих тренінгах та майстер-класах;

— отримати індивідуальну кар’єрну консультацію;

— пройти професійне тестування;

— пройти співбесіду з потенційними роботодавцями та знайти роботу.

Наступний День кар’єри в Черкасах планують провести вже навесні.

By |Ноябрь 4th, 2015|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment