Черкащани тепер медіаграмотні!

//Черкащани тепер медіаграмотні!

Черкащани тепер медіаграмотні!

Тренінги з медіаграмотності відвідали сотні черкащан протягом грудня 2015 — січня 2016 року на базі Молодіжного ресурсного центру, ЧНУ ім. Б . Хмельницького, а також громадських організацій, які долучились до проекту «Програма медіаграмотності для громадян». Соціально-активна молодь, студенти, представники громадських організацій та районних відділів у справах сім’ї, молоді та спорту, а також вчителі черкаських шкіл зацікавились медіаосвітою та медіаграмотністю і відвідали тренінги «Будь медіаграмотним!».

Кожен із учасників почерпнув для себе цікаві та корисні знання, щоб розібратися у сфері медіапростору, адже в сучасних умовах дуже легко потонути в інформаційному дощі. Тренери з медіаграмотності розповіли процес формування новин та цілі дезінформації, вчили розрізняти інформування та пропаганду, фейкові повідомлення від правдивих. На практиці розглядалися журналістські стандарти та «джинса», а також,  яким чином медіа маніпулюють нами і як нам цьому протидіяти. На тренінгу пропонували в практичний та цікавий спосіб розібратися зі складними речами та  навчали, як за допомогою он-лайн сервесів можна самостійно перевірити новину (фото, відео, текст) на справжність, а також як запобігти мові ворожнечі,  протистояти фейкам.

Тренерами з медіаграмотності у Молодіжному ресурсному центрі виступили Тетяна Артеменко, Наталія Неділько та Олена Кудрявцева.

Учасники тренінгу навчилися за допомогою критичного мислення  розпізнавати маніпуляції в ЗМІ та не лише вирізняти фейки в новинах, а й попрактикувались у їх створенні.

«Мені найбільше сподобалося створювати фейкові повідомлення та виконувати практичні завдання. Оскільки, лише глибоко занурившись у проблему, маєш змогу спробувати себе у ролі журналіста, сценариста, редактора та ведучого телеефіру» — ділиться враженнями від тренінгу студентка Евгенія.

Голова громадської організації «ГРАНІ», Тетяна Скляренко наголосила на тому, що такі тренінги просто необхідні для будь-якої категорії населення: як для молоді, оскільки вони постійно перебувають в Інтернет-просторі, так і для людей більш старшого віку, які дивляться телебачення, читають газети та слухають радіо і не мають змогу проаналізувати інформацію, адже не мають альтернативи та достатніх знань у цій сфері.

Інформація повсюди і її потрібно критично оцінювати та бути недовірливими скептиками, вчитуватися у чужу точку зору й витягати звідти шматочки правди, перевіряти факти з альтернативних джерел і думати, кому може бути вигідно подавати вам певну новину саме з цієї точки зору.

Тренінги проводилися за підтримки Глобального фонду миру та безпеки, Міністерства іноземних справ та міжнародної торгівлі Канади у партнерстві з організаціями: IREX, StopFake та Академії Української преси.

By |2016-01-26T16:12:34+00:00Январь 25th, 2016|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment