Вшанування героїв Холодного Яру.

//Вшанування героїв Холодного Яру.

Вшанування героїв Холодного Яру.

23 – 24 квітня 2016 року в Черкасах та на Чигиринщині відбулися 21-ші вшанування героїв Холодного Яру.

Відстоюючи незалежну Україну, організувавши за козацьким принципом повстанські загони під керівництвом отаманів, холодноярці під гаслом «Воля України — або смерть» з 1918 по 1922 роки утримували незалежність самопроголошеної Холодноярської Республіки.

В с. Мельники Чигиринського району був проведений меморіальний мітинг та відкриття меморіального знаку братам Чучупакам,вшанування могили Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупака та козаків полку гайдамаків Холодного Яру на кладовищі с. Мельники, відкриття меморіального знаку на братській могилі в с. Мельниках, покладання квітів до меморіалу героям Холодного Яру на Кресельцях та на могилу сотника Івана Компанійця в Мотриному монастирі .

На Кресельцях, у лісі, неподалік альтанки Гната Голого, було урочисто відновлено могилу легендарного гайдамацького ватажка XVIII ст. Гната Голого, оспіваного Іваном Карпенком-Карим в історичній драмі «Сава Чалий».

На берегах Гайдамацького ставу вояки полку «Азов», штурмової роти 93-ї ОДБ «Карпатська Січ», ДУК «Правий сектор» та інших вояцьких формацій освятили зброю .

В хуторі Буда пройшов святковий концерт . Участь у вшануваннях також взяли представники Управління у справах сім’ї, молоді та спорту та Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру. Було розгорнуто прапор України, розміром 20 на 12 метрів під звуки запорізького маршу.
«І повіє огонь новий з Холодного Яру»
Т.Г.Шевченко

By |2016-04-28T17:53:32+00:00Апрель 28th, 2016|Новини|0 Comments

About the Author:

Leave A Comment