1

26 грудня в малій сесійній залі Черкаської обласної ради за ініціативи Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру відбулися громадські слухання на тему «Аналіз та перспективи розвитку молодіжної політики й національно-патріотичного виховання на Черкащині».На початку заходу директор ЧОМРЦ Елена Кудрявцева презентувала результати діяльності Молодіжного ресурсного центру за 2017 рік та представляла стратегічний план розвитку на 2018 рік:
— Протягом 2017 року Молодіжний центр приймав активну участь у наступних проектах:

1. Проект навчальної програми «Молодіжний працівник» від Міністерства молоді та спорту.

2. Проект «Не мовчи» за підимки Корпусу Миру США в Україні.

3. Проект «Активні громадяни» за програмою Британської Ради.

4.Проект «Освіта з прав людини».

5.Заходи, щодо розширення співпраці з громадою та інформування населення Черкаської області про можливості та діяльність ЧОМРЦ.

Загальна кількість охопленої молоді за цей рік становить 10 391 особу, що на 25% більше від рівня 2016 р., однак кількісний показник не головне для нашого Центру, значно важливішим є показник якісний. Під ним мається на увазі, результат проведених заходів, тренінгів та проектів, після якого молодь та молодіжні працівники самі починають писати та втілювати власні ідеї, залучають ресурсну підтримку й передають отримані знання своїм друзям чи колегам.
Гарним прикладом таких активістів є випускники проекту «Не мовчи», який було втілено за підтримки Корпусу Миру США в Україні протягом жовтня-грудня 2017 року:
1. Інформаційно-просвітницька акція, яку 1 грудня до Дня боротьби з ВІЛ-СНІД організували студенти Черкаський комерційний технікум на чолі з Маша Видьменко.
2. Проект “Human” Sofi Chikovich, що передбачає проведення благодійної фотовиставки-аукціону аби донести, що всі люди перш за все люди, мають рівні права та можливості, не дивлячись на наші різноманіття та особливості зовнішності.
3. Проект «Від дитини до дитини» Olya Lyapkalo, що має на меті створення можливостей для творчості дітей-пацієнтів Черкаського онкоцентру заради їх соціалізації, поліпшення психологічного стану та розвитку творчого потенціалу шляхом проведення майстер-класів й інтерактивних занять.
4. Проект «Яскраве місто» Ірини Каракай передбачає яскраве зовнішнє оформлення сірих і похмурих парканів нашого міста. До проекту долучилась ЗОШ №2.
5. Проект «Відкритий мікрофон» Поліни Стрілецької має на меті дати можливість звичайним людям сказати своє слово, захистити власні права та не мовчати про їх порушення.
6. Проект «Черкаська модель ООН-2018» Марини Жукової.
Також отримали фінансову підтримку від Британської Ради проекти активістів, які пройшли навчання за програмою «Активні громадяни» в Молодіжному центрі:
1. Проект «Переможемо труднощі разом» — Марина Бугеря.
2. Проект «Краса без кордонів» — Margarita Pertceva.
3. Проект «Освіта лікарняної палати» — Юлия Даценко та Маргарита Шатненко.
4. Проект «Будівництво доріжок на пляжах для маломобільних груп населення та людей з інвалідністю» — Anna Tarapata.

Фінансову підтримку активним молодим людям надало й Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА, що передбачено конкурсом проектних пропозицій від ініціативних груп та ГО:
1. Проект «Дебатний клуб» — Олена Желєзняк та Сергій Ганницький.
2. Фотопроект «Лови мить» — Олена Капітонова.
Напрям по розвитку волонтерства серед молоді набув особливої популярності у 2017 році. «Паспорти волонтера» у м. Черкаси отримало 102 особи.

По 50 «Паспортів» передані до Золотоніського, Смілянського районів і м. Умані. Протягом року до волонтерської діяльності долучилося більше 500 осіб. Партнерами проекту виступають 20 громадських організацій та 10 бізнес-партнерів м. Черкаси.

Проекти «Паспорт волонтера» та «Кузня кадрів» увійшли до збірника «Кращі практики молодіжної роботи в Україні-2017».

Особливий акцент було зроблено на пріоритетних напрямах роботи, над якими Молодіжний Центр планує працювати у 2018 році, а саме:
1. Розвиток громадянської та політичної активності молоді.
2. Національно-патріотичне виховання молоді.
3. Розвиток молодіжного підприємництва та профорієнтаційна робота.
4. Проведення циклу заходів з неформальної освіти, щодо підвищення кваліфікації молодіжних працівників та активної молоді.
5. Популяризація та поширення волонтерства.
6. Інформаційна кампанія по розвитку мережі молодіжних центрів на Черкащині.

Заступник директора ЧОМРЦ Володимир Панченко розповів про перспективи та виклики у Молодіжній політиці, створення «Асоціації молодіжних центрів України», інноваційну навчальну програму “Молодіжний Працівник», розвиток молодіжного підприємництва та створення молодіжного парламенту на Черкащині.

Звіт своєї роботи за 2017 рік та план розвитку національно патріотичного виховання на 2018 рік презентували представники Патріотичне виховання Черкащини, директор Центру НПВ Руслан Біланинець та фахівець Центру Віталій Козир.

Представники громадських організацій, зокрема Danyil Maiorovрозповіли про пріоритетні напрямки молодіжної громадської роботи та розвиток національно-патріотичного виховання.
По закінченню заходу відбулося публічне обговорення спільної діяльності державних та громадських організацій, що працюють з молоддю на наступний рік.
Захід зібрав представників громадських організацій, навчальних закладів, профільних управлінь та відомств, молодіжних лідерів, активістів та волонтерів, а також випускників проекту Молодіжного центру «Не мовчи».

Хочемо подякувати нашим волонтерам, представникам громадських та державних організацій, бізнес-партнерам та представникам ЗМІ за плідну співпрцю та розвиток молоді на Черкащині.
Багато з вас уже не 1 рік поспіль працюють у партнерстві з Молодіжним ресурсним центром.
Окрема подяка — Олександр ЯремаМакс ЗеленськийМарія КарчевичВіталій КовальAlexandra PakhurinaНаташа ВасиленкоНаталія ВдовиченкоАнна ЦикторСофия ТодоровскаяТамара БорисоваЛюдмила ПроценкоЮлия ДаценкоViktorija FeofilovaОлександр ВовченкоРомек НадточійОксана КовбошаAnna OstrikovaОлег СлабоспицькийОльга ГуржійОльга ХорошкоРибалка ОлександрЮрій ЮзичOlena Podobied-FrankivskaOxana ChervyakovaЛюдмила ПисаревськаАртём НовиковТатьяна ПотягайлоЛена БойкоВолодимир ПедькоИван Таран та ВСІМ-ВСІМ ВОЛОНТЕРАМ і АКТИВІСТАМ, яких не вдалося відмітити!

Вітаємо вас та ваших близьких із наступаючими святами та бажаємо у Новому році здоров’я, натхнення та здійснення мрій!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *