34189616_1778124878948389_6571235229132914688_n

Директорка Молодіжного центру Олена Кудрявцева взяла участь у Міжнародному форумі муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді в Києві 1 червня.

Мета заходу: налагодити роботу  над тим, щоб голос молоді був почутий та щоб молодь мала можливість справді долучатися до розбудови Громад, дружніх до дітей та молоді, якісних послуг для молоді.

Під час форуму відбулися цікаві панельні дискусії з: Головою представництва  ЮНІСЕФ в Україні Джованна Барберіс, Представником Фонд Народонаселення ООН в Україні  Каспар Пік, Заступницею Міністерство соціальної політики України Чуркіна Олександра, Заступником Мiнiстерство молоді та спорту України Олександр Ярема, Міським головою Києва, Головою Асоціація міст УкраїниВіталій Кличко, Заступником Міністра Мінрегіон Лев Парцзаладзе Головою Асоціація об’єднаних територіальних громад, Головою Національної молодіжної ради України Андрій Колобов.

Учасники спілкувалися на різноманітні теми: «Дитина як центр міста майбутнього: як і для чого будувати громади, дружні до дітей і молоді?» ,«Як співпрацювати муніципалітету, третьому сектору й бізнесу ?» ,« Участь молоді у прийнятті рішень: інструменти й досвід» тощо.

Також на форумі представники різних регіонів України ділилися успішними практиками громад, дружніх до дітей та молоді. Всі учасники заходу обмінювалися досвідом, який обов’язково будуть впроваджувати в своїх регіонах.

Олена Кудрявцева ділиться своїми враженнями:

— Найбільше мене вразило ідеальне поєднання спікерів, якими виступили, як представники найвищих рівнів державного управління, такі як прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, голова Асоціації міст України та міський голова Києва Віталій Кличко, представники профільних міністерств, зокрема заступник міністра молоді та спорту Yarema Oleksandr, так і звичайні представники різних за розміром міст і ОТГ нашої країни. Які ж вони всі круті! Їхній досвід і здобутки неймовірні! Ну наприклад, як давно ви зустрічали чиновників, які святкують випускний разом із дітьми у джинсах і тематичних футболках🤸, на яких зображені дитячі фотки і прізвиська самих же випускників. Ніяких типових і нудних промов і лінійок, батьки і діти самі обирають програму свята, а влада все оплачує. Запам’яталася фраза заступника міського голови Львова «Треба інвестувати в людей, а не в стіни… бо саме від цих вмотивованих та прогресивних молодих людей залежить наше з вами майбутнє.» До речі, середній вік заступників і міських голів міст України близько 30-35 років!
Кожна область представляла свої досягнення та виклики, що пов’язані з дітьми та молоддю. Конкурси проектів для дітей, фестивалі, стажування, тісна співпраця з бізнесом, бренд і стратегія міста, залучення інвестицій, а ще як обернути свої недоліки на переваги та вистояти і показати класні результати — розказували Маріуполь і Львів, Новоукраїнська ОТГ і Кременчук та ще багато інших громад.                                                                                Свої кращі практики представляла і Черкащина, зокрема директор департаменту освіти та гуманітарної політики ЧМР Сергій Воронов дуже переконливо продемонстрував, чому Черкаси претендують носити почесне звання «Громада, що дружня до дітей та молоді».Також представляли свої здобутки й передова Білозірська ОТГ.
Приємно вразили й представники міжнародних організацій ЮНІСЕФ, Фонду народонаселення ООН та дружніх іноземних міст.
Проте, не тільки високопосадовців виступали на цьому форумі. До особливого проекту, «Право на освіту», що має на меті проводити в лікарнях навчання для тяжкохворих діток, закликала приєднатися усіх бажаючих телеведуча каналу «1+1» та координаторка проекту, Наталія Мосейчук.

Доповнювало незабутнє враження від атмосфери Форуму, прекрасно підібране місце проведення заходу — Артпричал на березі мальовничого Дніпра.

 

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *