5 червня — Всесвітній день довкілля

Главная/Анонс, Можливості для молоді, Новини, Новости/5 червня — Всесвітній день довкілля

5 червня — Всесвітній день довкілля

 

Всесвітній день охорони довкілля — міжнародний день ООН, що відзначається щорічно 5 червня.

Всесвітній день охорони довкілля є одним з основних способів привернути увагу світової громадськості до проблем довкілля, а також стимулювати політичний інтерес і відповідні дії.

Святкування цього Дня розраховане на те, щоб привнести людський фактор у питання охорони довкілля; дати народам світу можливість активно сприяти стійкому й справедливому розвитку; сприяти розумінню того, що основною рушійною силою зміни підходів до природоохоронних питань є громади; а також роз’яснити корисність партнерських відносин, щоб у всіх країн і народів було більше безпечне й благополучне майбутнє.

Трішки з історії свята:

Ще 11 травня 1971 року генеральному секретареві ООН надійшло звернення, яке підписали 2200 діячів науки й культури з 23 країн світу.

 ФАКТИ СВІДЧАТЬ:

-На сьогодні на планеті визначено 36 найважливіших глобальних проблем, що чекають людство у XXI столітті. До першої десятки в напрямку зменшення пріоритетності належать: зміни клімату, дефіцит питної води, знеліснення/опустелювання, забруднення прісних вод, низька якість управління, утрата біорізноманіття, зростання і міграція населення, зміна соціальних цінностей, утилізація відходів, забруднення повітря.

-У 1986 році найбільша в історії людства катастрофа на атомній електростанції в Чорнобилі вбила відразу ж 30 чоловік і поступово забрала ще близько 9 тисяч життів. До цих пір 30 кілометрова зона навколо чорнобильських реакторів залишається безлюдною. Але є в цьому і користь для тварин – там вони розмножуються як у дикій природі.

-Американці купують понад 29 мільйонів пластикових пляшок води в рік.

About the Author:

Оставить комментарий