6 червня — День журналіста

6 червня — День журналіста

 

День журналіста — щорічне професійне свято працівників засобів масової інформації в Україні.

Це професійне свято працівників засобів масової інформації засновали 25 травня 1994 року на честь прийняття Спілки журналістів України 1992-го в Міжнародну федерацію журналістів.

Іноді журналістів називають четвертою владою, оскільки саме їм товариство зобов’язане цивілізованим медіапростором.

7 Цікавих фактів про журналістів

  1. Вони живуть в умовах постійного дедлайну

Світ новин живе своїм життям, реальність в якій змінюється з кожною хвилиною. Для журналіста це означає, що статті, інтерв’ю та новини повинні бути написані, відкореговані й опубліковані в той час, коли вони актуальні.

  1. Вони — багатогранні особистості

Більшість журналістів готують матеріали в різних жанрах і на різні теми. Крім того, деякі з них ще й працюють на кілька різних ЗМІ. Це призводить до того, що їм доводиться постійно розбиратися в незнайомих темах і зі спокоєм ставитися до нової роботи.

  1. Найстрашніші критики журналістів — це вони самі

Журналісти несуть повну відповідальність за свої матеріали й теми. Одночасно це веде і до гордості за свою роботу, і до прагнення робити її краще.

  1. Вони змушені вчитися смиренню

Перед тим, як журналіст досягне висот, кожен його матеріал буде правитися і піддаватися жорстокій критиці редакторів тисячі разів. Усе це вчить журналіста смиренно ставитися до критики та незадоволення начальства.

  1. Вони ризикують своєю кар’єрою мало не щодня

Журналісти, які займаються розслідуваннями, постійно ставлять свою кар’єру під удар, намагаючись донести до громадськості важливі факти, які можуть стосуватися впливових людей і компаній.

  1. Журналісти — частина постійно зростаючої індустрії

Журналістика давно вилізла за рамки звичних ЗМІ. Тепер будь-яке видавництво має сторінку в соціальних мережах.

  1. Журналісти живуть в світі чоловіків

79% авторів американських газет — чоловіки. Тому бути жінкою в американській журналістиці важко. В Україні все виглядає мало не з точністю навпаки: на журналістських факультетах майже 80% — жінки.

About the Author:

Оставить комментарий