Акція до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу

Главная/Новини/Акція до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу

Акція до Всесвітнього дня пам’яті людей, які померли від СНІДу

Кожну третю неділю травня весь світ відзначає день пам’яті людей, які померли від СНІДу. ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» щороку долучається до заходів в рамках Всеукраїнської акції цього пам’ятного дня. Цього року акція проводиться під гаслом «Живи, щоб пам’ятати! Пам’ятай, щоб жити!». Організатором акції виступає ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця». Черкаський обласний молодіжний ресурсний центр також долучився до акції, яка відбулася 23 травня.
Як правило, у суспільстві панує думка, що проблема ВІЛ/СНІДу стосується лише так званих маргінальних верств населення: наркозалежних, жінок комерційного сексу та осіб, які ведуть аморальний спосіб життя. IMG_6398

Насправді така проблема стосується абсолютно «здорових» по відношенню до соціального статусу людей. Метою проведення акції є привернення уваги представників влади та суспільства до актуальної проблеми сьогодення, подолання стигми та дискримінації. Важливим для акції є те, щоб нагадати людям, що проблема ВІЛ/СНІДу стосується кожного і потрібно бути відповідальним у відношенні до свого здоров’я та здоров’я своїх рідних та близьких, турбуватися про своє життя і пам’ятати про тих, кого вже не має поруч з нами.

Така акція – це можливість залучити людей до активного і змістовного життя та зробити все, щоб сьогодні люди, які живуть з вірусом імунодефіциту, не помирали, а мали можливість отримати якісне обстеження та лікування.

Упродовж акції, усі охочі могли взяти участь у таких заходах:

1. Робота МДК (мультидисциплінарної команди – лікар, медична сестра, соціальний працівник). Ця команда проводила тестування всіх охочих громадян та гостей м. Черкаси на ВІЛ та захворювання, що передаються статевим шляхом.

2. Під час проведення заходів до акції Дня пам’яті людей, які померли від СНІДу, волонтери (близько тридцяти осіб), брали участь у організації збору благодійних внесків від небайдужих громадян та гостей міста Черкаси, на ремонт поламаного обладнання в комунальному закладі «Черкаський обласний центр протидії та боротьби з ВІЛ/СНІДом Черкаської обласної ради». Наразі, через те, що біохімічний та гематологічний аналізатор вийшов з ладу, ВІЛ-позитивні люди, а це, більше 6 000 людей (офіційно стоять на диспансерному обліку – майже 4 000 людей), не мають можливості пройти необхідне їм обстеження.

IMG_64033. Створення КВІЛТа – пам’ятного полотна.

4. Флеш- моб «Свічка пам’яті». Кожен охочий зможе запалити свічку, і тим самим висловити свою небайдужість до цієї проблеми.

5. Безпрограшна лотерея.

6. Розповсюдження волонтерами презервативів та інформаційних матеріалів серед присутніх громадян та гостей міста Черкаси.

7.Концерт-реквієм за участі творчих колективів міста, які охоче відгукнулись на безкоштовну участь у такій благородній справі.

Організатор акції ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» за підтримки меценатів та спонсорів нашого міста:

Черкаський обласний ресурсний молодіжний центр
Депутат Черкаської міської ради – Андрій Більда;
Депутат Черкаської обласної ради – Світлана Трофімова;
Приватний підприємець, засновник будівельної компанії ПП «Надія» — Андрій
Казарян;
Кандидат в депутати Черкаської міської ради – Ольга Усова;
Кандидат в депутати Черкаської міської ради – Сергій Гладких;
Кандидат в депутати Черкаської міської ради – Дмитро Артюхов

About the Author:

Оставить комментарий