Через міжкультурний діалог до спільного майбутнього

Главная/Новини, Новини НГО/Через міжкультурний діалог до спільного майбутнього

Через міжкультурний діалог до спільного майбутнього

Протягом тижня з 4 по 11 вересня українські активісти та активістки, зокрема з числа внутрішньо-переміщених осіб, студент(к)и, діяч(-і/ки) мистецтва спілкувалися з польськими ровесниками.

Обговорювали українсько-польську історію і життя в обох країнах сьогодні, навчалися розуміти одне-одного та діяти спільно. Як розповідають організатор(к)и, метою цього обміну було передусім створення нової комунікативної та діалогової платформи для активістів та активісток різних етнічних, культурних та соціальних категорій в обох країнах, залучення до діалогу ВПО, правозахисників і правозахисниць із Донбасу і Криму, активістів та активісток старшого шкільного та студентського віку.

Участь у міжнародному проекті взяла директор Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру Олена Кудрявцева.

За допомогою інтерактивних ігор та неформального спілкування молодь з України та Польщі дізнавалась про середовище життя одне одного. На початку освітньо-інтеграційної подорожі були організовані вечори української та польської культури. У подальші дні учасники та учасниці програми говорили про перехресні стежки наших історій, подекуди розрізнене тлумачення подій у кожній із країн. Відтак спільне бачення історичних процесів учасники та презентували в місцевій школі з допомогою низки перфомансів, до створення яких залучили її учнів.
Напередодні свого від’їзду із Конінок українсько-польська команда провела опитування серед жителів селища щодо їхнього ставлення поляків одне до одного, до українців, до влади, тощо. Цікаво, що більшість опитаних не бачать проблем у взаєминах між українцями та поляками загалом, підтримують ідею міжкультурних обмінів. Проте неприхильне ставлення може виявитись під час обговорення подій минулого, зокрема, однієї з найчорніших сторінок українсько-польського минулого – Волинської різні.

Своєрідним підсумком освітньо-інтеграційної подорожі стали мультимедійні матеріали, які підготували учасники та учасниці. Основна ідея створених ними текстів, фото, відео, плакатів написаної разом пісні полягає у тому, щоб не повертатись до прикрих подій минулого, а єднатися двом країнам задля збагачення культурним досвідом, підтримки та співпраці.

Візит української молоді до Польщі організувала ГО “Молодіжна організація “СТАН” спільно з польською фундацією Instytut Europejski Pro Futuro Europae в рамках проекту “Learning for understanding”.

Цей та інші навчальні візити здійснюються за сприяння Польсько-Української ради обміну молоддю. Вони є продовженням довготривалого проекту “Сприяння діалогу та примиренню в регіонах України”, який реалізовує організація “СТАН”, за підтримки фонду National Endowment for Democracy.

За матеріалами СТАН \ STAN art group

 

About the Author:

Оставить комментарий