Фінансова грамотність — це впевненість у завтрашньому дні

Главная/Новини/Фінансова грамотність — це впевненість у завтрашньому дні

Фінансова грамотність — це впевненість у завтрашньому дні

Раціонально розпоряджатись власними коштами, складати та вести сімейний бюджет, правильно користуватись платіжними картками, розрізняти пастки фінансових шахраїв, формувати в собі ефективні фінансові звички – таким практичним аспектам управління фінансами протягом 2 днів у м. Черкаси навчали жінок, які належать до соціально уразливих груп населення.

Як розповіла регіональний координатор проекту, громадської організації «Жіночий інформаційно-координаційний центр» Людмила Костенко, даний проект реалізується Українським Жіночим Фондом за підтримки Програми розвитку фінансового сектору (USAID/ FINREP-II) у співпраці з місцевими партнерами: «У нашій області партнерською організацією у впровадженні цієї програми є громадська організація «Від серця до серця», де проходили треніги. Загалом проект реалізовуватиметься в 7 регіонах України. Його мета – провести навчання та надати консультаційну підтримку жінкам, що належать до уразливих верств населення, з таких важливих для повсякденного життя питань, як фінансова, правова грамотність, особиста ефективність і лідерство, посилення ролі жінки на всіх рівнях прийняття рішень».

Цільова аудиторія проекту – жінки, які мешкають у сільській місцевості, безробітні, багатодітні, матері-одиначки, вдови, сироти, інваліди, пенсіонери, жінки, тимчасово переміщені із зони АТО, звільнені з місць позбавлення волі та інші соціально вразливі групи.

«Фінансова грамотність робить жінок соціально захищеними. Це надає можливість жінці приймати зважені рішення щодо ефективного управління власними фінансами, раціонально діяти відповідно до цілей в конкретних життєвих обставинах, зазначила координатор проекту. – Ключове завдання програми – зміцнити потенціал жінок в плані кращого розуміння фінансових питань, підвищити їхню особисту ефективність. Тому ми починаємо проводити тренінги з фінансової грамотності та розвитку лідерських якостей для жінок».

Тренінг відвідало близько 20 жінок із різних соціально вразливих груп, які активно брали участь у тренінгу та поповнили свої знання інформацією про те, як правильно розпоряджатись власними коштами, складати та вести сімейний бюджет, правильно користуватись платіжними картками, розрізняти пастки фінансових шахраїв та формувати в собі ефективні фінансові звички.

 «Сьогодні найбільшого захисту потребують саме жінки, які мають дітей до 6 років, одинокі чи багатодітні, жінки-інваліди, вдови учасників АТО, вимушені переселенці зі сходу України. Робота соціальних служб нашого району направлена саме на створення цілісної системи взаємодії державних органів влади, громадських організацій, фондів в інтересах жінок, які вимагають захисту і підтримки своїх прав, у створенні необхідних умов для розвитку їхнього соціального становлення», — зауважила співорганізатор проекту, голова обласного осередку Всеукраїнської асоціації жінок «Славія» Юлія Гончар.

Говорячи про результати, на які очікують ініціатори проекту, Людмила Костенко зазначила: «Ми плануємо, що не менше 60% від загальної кількості жінок підвищать свою власну ефективність, тобто навчаться чомусь новому, збільшать свої доходи, чи, може, стануть приватними підприємцями, створять робоче місце для себе і, наприклад, для своїх подруг. Критерії ефективності досить різні. Як мінімум жінка навчиться розбиратись у платіжних картках, дотримуватись елементарних правил безпеки, не зберігати PIN-код разом з карткою. Чи, приміром, орієнтуватиметься у фінансових питаннях і не соромитиметься, не боятиметься задавати питання у банківських установах, отримуючи ту чи іншу послугу. Фінансова грамотність це розвиток цілеспрямованого мислення, це впевненість у завтрашньому дні».

About the Author:

Оставить комментарий