Інформаційна кампанія для молоді до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми

Главная/Новини, Новости/Інформаційна кампанія для молоді до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми

Інформаційна кампанія для молоді до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми

З нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми, який вже 30 липня, розпочинаємо інформаційну кампанію для молоді. Ми будемо публікувати пости про це явище та кейси, у які потрапляли українці.

🔹 Торгівля людьми – це сучасна форма рабства та порушення прав людини, що в наш час не втрачає актуальності для жодної країни світу. Від неї може постраждати будь-хто незалежно від віку, статі чи інших соціальних характеристик. Часто торговці людьми діють через агенції з працевлаштування, фірми шоу-бізнесу, служби знайомств та інші організації.

Через маніпулювання бажаннями, наприклад, поїхати за кордон, заробити гроші чи прославитися, людей використовують та експлуатують проти їхньої волі.

Така експлуатація може набувати різних форм. Серед них:

◽️ трудова експлуатація (примусова праця, рабство)
◽️ сексуальну експлуатація
◽️ використання у проституції та порнобізнесі
◽️ примусове жебрацтво
◽️ примусове втягнення у злочинну діяльність
◽️ використання у збройних конфліктах
◽️ примусове вилучення органів та досліди над людьми
◽️ продаж дитини
◽️ сурогатне материнство.

Щоб не стати жертвою маніпуляцій і торгівлі людьми, пропонуємо шорт-лист простих порад, які допоможуть убезпечити тебе ще перед виїздом за кордон:

◽️ Дізнайся про необхідну візу за телефоном чи на офіційному сайті консульского відділу при посольстві країни.
◽️ Завжди обирай законне працевлаштування. Для цього потрібно мати дозвіл на за кордоном роботу, відповідну візу і трудовий контракт.
◽️ З’ясуй, чи має фірма-посередник, відповідну ліцензію. Зателефонуй до Державної служби зайнятості України за номером 044 287 25 95 чи перевір інформацію на сайті Державної служби зайнятості («Перелiк фiрм, якi отримали лiцензiю на працевлаштування за кордоном»).
◽️ Перевіряй легітимність діяльності агенції-посередника, коли плануєш участь у молодіжних програмах «Au-Pair» або «Work and Travel».
◽️ Уважно читай трудовий договір (контракт). Підписуй документи, складені лише зрозумілою для тебе мовою.
◽️ Повідом родичів чи близьких про деталі поїздки. Залиш їм детальну інформацію про закордонного роботодавця, копію свого паспорту та інших документів.
◽️ Заздалегідь знайди контактну інформацію посольства або консульства України та інших організацій, що надають допомогу мігрантам в країні, до якої збираєшся.
◽️ Довіряй свої документи тільки уповноваженим посадовим особам (працівники прикордонних служб, поліції тощо). Не залишай свій паспорт у якості застави та не віддавай його роботодавцям «для реєстрації» чи будь-яких з інших причин.

About the Author:

Оставить комментарий