Команда МРЦ вітає вас з Днем вишиванки!

Главная/Новини, Новости/Команда МРЦ вітає вас з Днем вишиванки!

Команда МРЦ вітає вас з Днем вишиванки!

Команда МРЦ вітає вас з Днем вишиванки!

Це свято з’явилося відносно нещодавно, але даємо сто відсотків, що був певний день в році, коли ви бачили українців, одягнутих в вишиванки на вулицях. Так от, традиційно цей день відзначають щороку в третій четвер травня.

Нижче ми зібрали цікаві факти про вишиванки:

🔹 Ідею святкування Дня вишиванки в 2006 році запропонувала студентка ЧНУ імені Федьковича Леся Воронюк. У перші роки це свято проходило локально, а вже згодом воно розрослося до всеукраїнського рівня.
🔹 Люди вірили, що через місця, де одежа перестає прикривати тіло, може підступитися зло. Через це на одязі вишивали візерунки на рукавах, комірах і подолі.
🔹 Вишивка хрестиком, яку багато хто вважає традиційно українською, прийшла в Україну з Європи тільки в XIX столітті, завдяки компанії Brocard, яка використовувала для своєї парфумерії рекламні упаковки із зображенням схем-вишивок.
🔹 Раніше вишивання займалися тільки жінки. Перш ніж почати вишивати, дівчина постилась, молилася і мила руки.
🔹 Одним з перших відомих діячів, хто поєднав українську вишиванку із буденним одягом, був Іван Франко. Він скомбінував вишиту сорочку із піджаком. Саме це поєднання можна побачити на 20-гривневій купюрі.

Любіть Україну і носіть вишиванки 🇺🇦

About the Author:

Оставить комментарий