Міжнародне стажування в Естонії

Главная/Можливості для молоді, Новини, Новости/Міжнародне стажування в Естонії

Міжнародне стажування в Естонії

Друзі, як і обіцяли, розповідаємо вам про дивовижне стажування нашої Елена Кудрявцева в чарівній Естонії. Враження у неї просто неймовірні! А ще – чимало корисного досвіду, яскравих емоцій та креативних ідей для оновленого Молодіжний Центр та роботи #Команда_мрії_МРЦ.

 Візит відбувся в межах програми міжнародного навчального курсу для молодіжних працівників завдяки плідній співпраці між громадською організацією NGO «Initiative Youth Network» ГО «Мережа Ініціативної Молоді» у партнерстві з NGO Shokkin Group Estonia та Молодіжним центром Таллінну Kesklinna noortekeskus, організаціями із Грузії, Швеції, Польщі, Естонії та України за підтримки Програми Європейського Союзу «Erasmus+». Темою стажування була молодіжна робота в молодіжних центрах «UPGRAIDE».

Представники української та грузинської делегацій в Естонії у складі Елена КудрявцеваNelia HryshchenkoGogi ChikovaniKakha Abuladzeпереймали позитивний досвід молодіжних працівників, мобільної молодіжної роботи, налагоджували партнерство, відвідали Департамент молоді та спорту й муніципалітет, якому підпорядковується Молодіжний центр, мали візити до п’яти прекрасних Молодіжних центрів у Таллінні Kesklinna noortekeskusKristiine NoortekeskusPõhja-Tallinna NoortekeskusMustamäe Avatud Noortekeskus (MANK)Lasnamäe noortekeskus та Школи за інтересами, проводили воркшопи для молоді й побували у справжній квест-кімнаті, що привертає увагу до проблеми сучасного світу — залежності від соціальних мереж. Але про все по черзі.

Стажування тривало 9 днів і розпочалося зі справжньої наради в понеділок у Молодіжному центрі Kesklinna noortekeskus, на якій директорка Центру Кристина Алексеева детально розповіла нам про плани на тиждень, напрямки діяльності та заплановані заходи, після чого провела нам екскурсію Молодіжним центром і розповіла про його роботу зсередини: команду, відповідальність кожного, фінансові та юридичні моменти, можливості для молоді (яка офіційно визначена в Естонії від 7 до 26 років!), співпрацю з муніципалітетом та громадськими організаціями та відповіла на ще багато важливих запитань від наших допитливих молодіжних працівників.

Волонтерка NGO Shokkin Group Estonia чудово візуально представила свою організацію, розказала її історію, проекти та зробила суперприємний подарунок для Молодіжний Центр — карткову гру для молоді, що у цікавій формі допоможе здобути молодим людям навички спілкування з майбутнім роботодавцем та успішно працевлаштуватися.

Далі делегація побувала у молодого та енергійного старійшини @Vladimir Svet, який детально розповів як функціонує молодіжна політика в Естонії і діють молодіжні центри. Він представляє інтереси Молодіжного центру Kesklinna noortekeskus місцевій владі та займається молодіжним напрямом.

Побували наші молодіжні працівники й у Департаменті молоді та спорту Таллінна, відвідали Молодіжний центр Lasnamäe noortekeskus, який чудово презентували молодіжні працівниці @Maria Ka та Ella Valentina, дізнавалися роботу цікавої та ефективної Школи за інтересами, де діти можуть розвиватися від народження до закінчення навчання.

Окрема вдячність молодіжній працівниці Jevgenia Zovmer, яка познайомила нас з актуальними програмами для молоді, яка не навчається і не працює, що діють в Естонії та поділилась власним досвідом навчання й практики у молодіжній роботі.

Із волонтером Enrico Galliano молодіжні працівники вчили італійську через цікаві ігри та мультфільм «Русалонька», а потім довго говорили за смачною вечерею. Протягом всього стажування він був і гарним гідом, і чудовим другом, і прекрасним організатором.

Своєю душевністю, домашньою атмосферою та професійністю молодіжних працівників Елена Кудрявцева вразив візит до Молодіжного центру Kristiine Noortekeskus
Родзинкою Центру є милий песик Tessі, якого дуже люблять діти.

У Центрі проводяться: мовні курси, культурні вечори, зустрічі з відомими людьми, спортивні заходи, тренінги для школярів, турніри, кіновечори, кулінарні курси. Також у ньому збирають туристичні мандрівки, організовують літні табори, велосипедні курси, навчають знімати і монтувати фільми, пишуть цікаві проекти та висаджують квіти. Більш того, можна просто прийти понавчатися або пограти в настільний футбол, більярд чи Playstation!

Також учасники стажування відвідали молодіжні центри Таллінну Põhja-Tallinna Noortekeskus та Mustamäe Avatud Noortekeskus (MANK).

У молодіжних центрах Естонії делегатів здивували:

— власні студії звукозапису
— безліч музичних інструментів
— тренажерна і танцювальна зали, йога та пілатес
— комп’ютерні класи
— кімната віртуальної реальності
— фотостудія
— стіна для скалелазання
— теніс, більярд і настільний футбол
— власний сад-город!

У передостанній день стажування в Естонії Елена Кудрявцева та Nelia Hryshchenko відвідали музей Народного фронту на площі Свободи, присвячений політичній організації, що зіграла ключову роль в період відновлення незалежності Естонії у 1991 році.

Також українки побували в неймовірній квест-кімнаті від NGO Shokkin Group Estonia, що знаходиться у справжній вежі Старого міста Таллінну, мета якої привернути увагу молоді до такої важливої теми, як залежність сучасного суспільства від соціальних мереж та інтернету.

#Команда_мрії_МРЦ хоче окремо подякувати Екатерина Романенко за чудову можливість долучитися до проекту «UPGRAIDE» та підвищити свій професійний рівень молодіжного працівника й перейняти позитивний досвід ефективної молодіжної роботи в країнах Європи.

About the Author:

Оставить комментарий