Міжнародний кінофест у Черкасах

Главная/Новини/Міжнародний кінофест у Черкасах

Міжнародний кінофест у Черкасах

 

Черкащани вперше зможуть долучитися до сучасного документального кіномистецтва.

За вісім років існування фестивалю «Docudays UA» в нашому місті мандрівні стрічки побувають лише цьогоріч, причому кілька днів. До уваги бажаючих організатори запропонують 7 фільмів. Кілька з них знімали в Україні. Режисерами стали переважно іноземці. Всі стрічки нелегкі для сприйняття, оскільки порушують болючі проблеми сьогодення. Всі подробиці – в наступному сюжеті.

Міжнародний фестиваль документального кіно «Docudays UA» проходить уже ввосьме. Традиційно стрічки-учасники демонструють у Києві навесні. Після цього частина з них мандрує містами. У Черкаси цьогоріч вони

потраплять уперше.
Світлана Собова, РНГО «Центр соціального партнерства»: «Це незвичайне, специфічне кіно. Побудоване на життєвих історіях, де часто порушуються права людей».
Документальні фільмі, говорять організатори, покликані змусити людей замислитися та на прикладі героїв стрічок змінити власне життя. На міжнародний фестиваль висувають до сотні кіноробіт. Для показу в Черкасах відібрали 8.
Олександр Литвиненко, член черкаського кіноклубу: «Ми вирішили обрати фільми, які стосуються питань виживання людей, коли не знаєш, де взяти кошти та як прогодувати свою сім’ю».
Унікальність стрічок у тому, говорять організатори, що їх не демонструють на широкий загал. Не можна їх знайти і в інтернеті. Черкасці зможуть їх подивитися протягом двох днів – 10 та 11 грудня у Краєзнавчому музеї. Вхід буде вільним.

About the Author:

Оставить комментарий