Паспорт волонтера

Главная/Паспорт волонтера

У 2016 році Молодіжний ресурсний центр запустив проект «Паспорт волонтера». Ми прагнемо об’єднати представників різних громадських організацій та бізнесу для того, щоб популяризувати  волонтерський рух на Черкащині, заохотити молодь до благодійних заходів, віддячити за їх активну життєву позицію та внесок у спільну справу. В результаті проекту ми сформували спільноту молодих людей, готових змінювати світ навколо.

Протягом 2016-2018 років до волонтерської діяльності було задіяно 1678 молодих людей.

Партнерами проекту є близько 80 організацій, серед яких: близько 20 громадських організацій, 10 бізнес-партнерів, 40 навчальних закладів та 10 державних структур.

Проект діє на постійній основі, починаючи з листопада 2016 р.

Метою проекту  є популяризація волонтерського руху на Черкащині, шляхом об’єднання представників громадських організацій, бізнесу, навчальних закладів та активістів до участі у благодійних заходах, створення єдиної волонтерської бази, а також видача «Паспортів волонтера».

За допомогою певних бонусів ми заохочуємо молодь до волонтерської роботи на трьох рівнях:

 1. Молодіжний ресурсний центр рекомендує волонтерів роботодавцям та іншим організаціям, надає рекомендаційні листи, листи-підтримки для соціальних проектів, заохочує волонтерів до участі у престижних програмах та проектах, різноманітних тренінгах, стажуваннях та молодіжних обмінах по Україні та за кордон, запрошує на цікаві екскурсії та івенти, а також мотивує приємними брендовими подарунками.

 2. Навчальні заклади зараховують записи у «Паспорті» як додаткові бали/години «участі у громадському житті», що стимулює молодь бути активною та отримувати додаткові бали до навчального рейтингу за волонтерську діяльність.

 3. Бізнес-партнери надають певні бонуси волонтерам у вигляді знижок чи подарункових сертифікатів на їхню продукцію чи послугу.

Перелік заходів в межах проекту:

 • зустрічі з волонтерами;
 • налагодження співпраці з громадськими, державними та комерційними організаціями області;
 • співпраця з навчальними закладами;
 • розробка, виготовлення та видача «Паспортів волонтера»;
 • реєстрація волонтерів та формування єдиної волонтерської бази;
 • інформаційна кампанія щодо популяризації «Паспорту волонтера»;
 • презентація волонтерських проектів та можливостей для молоді;
 • моніторинг діяльності волонтерів;
 • вдосконалення проекту, створення «Клубу волонтерів».

За допомогою проекту безпосереднє залучення молоді відбувається на різних рівнях:

—           коли надходить запит на волонтерську допомогу від ГО – з волонтерами консультуються, їх інформують; залучають до роботи; надають функцію модератора чи асистента; доручають частину проекту;

—           коли ж волонтери самі організовують захід, вони безпосередньо курують проект, а Молодіжний центр надає їм ресурсну підтримку (базу волонтерів, техніку, приміщення, звернення до необхідних організацій, поширення інформації і т.д.)

—           спільне прийняття рішень найчастіше виникає під час організації проектів з молодіжними громадськими організаціями.

Новизна проекту полягає у тому, що вперше на регіональному рівні вдалося об’єднати  представників ГО, бізнесу та волонтерів.

«Паспорт волонтера» — це своєрідна «трудова книжка», де зазначається волонтерська діяльність учасників проекту, а саме:

 • організація, що проводить захід;

 • назва заходу;

 • дата та місце проведення;

 • особистий вклад учасника;

 • відмітки про використання заохочувальних бонусів.

Якщо ви хочете зареєструватись на отримання «Паспорту волонтера», заповніть наступну он-лайн форму

https://forms.gle/UVhWfid6MvAGvix77 

та принесіть фотокартку 3х4 в Молодіжний ресурсний центр, що знаходиться за адресою: м. Черкаси, вул. Хрещатик, 193 (навпроти дитячого парку, вхід у залізні ворота з банером МРЦ вгорі, в кінці двору знаходиться блакитна двоповерхова будівля).

Чекаємо на вас! 🙂