Тренінг «Активні громадяни» в межах проекту Британської Ради

Главная/Можливості для молоді, Новини, Новости/Тренінг «Активні громадяни» в межах проекту Британської Ради

Тренінг «Активні громадяни» в межах проекту Британської Ради

Друзі, тренінг для ініціативної молоді «Активні громадяни» в межах проекту Британської Ради відбувся, 18-19 липня, в Молодіжний Центр. Фасилітаторами тренінгу виступили Елена Кудрявцева та Оленка Левченко

😎“Активні громадяни” – це програма для молоді у галузі міжкультурного діалогу і соціального розвитку. Проект стартував у 2009 році та реалізується більше ніж у 40 країнах Близького Сходу, Північної Африки, Європи, Південної та Східної Азії та до цього часу охопив понад 100 000 учасників.

ДЕНЬ 1

👋 На початку тренінгу учасники познайомилися, розповіли про свої захоплення та відповіли на запитання, чи вважають вони себе активними громадянами.

🏡 Оленка Левченко провела з ініціативною молоддю вправу «Дерево очікувань». Учасники мали прикріпити до відповідних частин «дерева» на фліп-чарті стікери зі своїми знаннями і навичками (коріння), принципами й цінностями (стовбур) та очікуваннями від тренінгу (крона дерева).

Елена Кудрявцева презентувала роботу Молодіжний Центр, розповіла про мету, напрями, діяльність, ресурси та можливості центру. Особливе зацікавлення в активістів викликали міжнародні обміни, ресурси та молодіжні проекти.

🎯Далі учасники в міні-командах виконували вправу «Стратегічна мета Активних громадян» та візуалізували й обговорювали поняття «Розбудова і взаєморозуміння», «Виклики та перемоги громади».

🗣 Після цього активісти намагалися осмислити і пояснити основну мету програми:

💬«Світ, у якому люди мають можливість мирно й ефективно взаємодіяти з іншими задля сталого розвитку своїх громад!»

👱👩Після цього молодь спробувала себе у ролі живих книг і читачів, де у форматі інтерактивного спілкування розповідала одне одному захопливі історії чи давала слушні поради.

👀Однією із найцікавіших для активістів стала вправа «Я – ідентичність». На малюнках учасники зображували з чим вони себе асоціюють, а поряд прописували власні цінності та життєві принципи.

👉 Насамкінець, учасники переглянули успішно втілені ініціативи попередніх активістів проекту та у затишному колі провели рефлексію «Мій внутрішній стан»: розповіли, що найбільше запам’яталося, поділилися своїми відчуттями, враженнями та очікуваннями від тренінгу.

ДЕНЬ 2

Розпочався для учасників з вправи «Чотири якості активного громадянина», продовжився обговоренням локальних та глобальних проблем і встановлення взаємозв’язків між ними. Після цього, учасники визначали актуальні проблеми своїх громад та пропонували можливі варіанти їх розв’язання.

Наша Елена Кудрявцева розповіла активістам про стратегію, за допомогою якої Уолт Дісней створював свої мультфільми. Для цього кожна ідея проходила через три «кімнати»: «мрійників», «реалістів» та «критиків».
Тож, учасники об’єдналися у команди і спробували свої проекти провести через кожну із «кімнат» та розподілити найбільш актуальні у системі координат «Бостонської матриці».

На завершення, молоді активісти заповнили заявки проектів соціальної дії на конкурс для отримання міні-гранту від Британської Ради та отримали сертифікати учасника тренінгу «Активні громадяни».

😘 «Мені дуже приємно, що за ці два дні нашого тренінгу Ви змогли не лише познайомитися між собою і створити круті команди, а й напрацювали круті ідеї, які ми всі разом незабаром втілимо у нашому місті!», − зазначила Елена Кудрявцева.

P.S. Друзі, дякуємо вам за участь, цікаві ідеї та активність.#Команда_мрії_МРЦ вірить у вас та ваші проекти!

About the Author:

Оставить комментарий