В Черкасах відбулася презентація результатів конкурсу "Листи до незнайомки"

Главная/Новини/В Черкасах відбулася презентація результатів конкурсу "Листи до незнайомки"

В Черкасах відбулася презентація результатів конкурсу "Листи до незнайомки"

viagra online

300″ height=»225″ />9 грудня в приміщенні Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру відбулася презентація результатів конкурсу життєвих історій «Листи до незнайомки» та нагородження переможців.
Конкурс життєвих історій «Листи до незнайомки», оголошений на початку жовтня Коаліцією молодіжних громадських організацій Черкаської області «Молода Черкащина» за підтримки Програми рівних можливостей та прав жінок в Україні ЄС-ПРООН, мав певне психотерапевтичне підґрунтя. Адже до участі запросили жінок, які зіткнулися із насильством в сім’ї і змогли дати гідну відсіч своїм агресорам. Водночас, вони мали поділитися своїм досвідом із тими, хто досі страждає від знущань, дати поради чи бодай звернутися зі словами підтримки та підбадьорення.
Участь в презентації взяли Ольга Іванівна – одна з переможців конкурсу життєвих історій, жінка 48-років, котра мешкає в одному з сіл Смілянського району; члени конкурсного журі – керівниця громадської приймальні для жертв насильства в сім’ї КМГО «Молода Черкащина» Тетяна Кавальчук, журналістка Вікторія Кобиляцька, психолог Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Віталій Сухенко, начальник відділу дільничних інспекторів міліції Управління громадської безпеки управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області Володимир Тютюнник; директор Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Скляренко.
За словами Тетяни Кавальчук, конкурс листів проводився для того, щоб голоси хоча б деяких жінок, котрі зіткнулися з насильством в сім’ї, були почуті і стали поштовхом для багатьох черкащанок на шляху до розв’язання такої самої проблеми в своєї родині. «Українська жінка, котра потерпає від насильства, схожа на ляльку-мотанку: ми не бачимо її обличчя, не чуємо її, вона опускає руки, і їй дуже важко зробити перший крок назустріч своєї свободі та спокою».
10 жінок надіслало листи на конкурс звичайною та електронною поштою, наговорило їх по телефону та особисто під час відвідування громадської приймальні для жертв насильства в сім’ї. І хоча абсолютна більшість учасниць конкурсу захотіли залишитися невідомими для широкого загалу, одна з учасниць, Ольга Іванівна, приїхали до Черкас, аби наголосити: не треба терпіти, треба відстоювати себе і своїх дітей, тим більше що зараз вже є можливості отримати допомогу. Ця сільська жінка прожила в умовах знущань з боку чоловіка 20 років, і знайшла в собі сили та мужність піти від чоловіка з дітьми майже в нікуди – у неї не було ні своєї хати, ні одягу, ні тарілки. Вона змогла почати нове життя, впевнена, що безвихідних ситуацій не буває, і звертається до жінок з проханням: «Не терпить, будьте сильними, відважними, і насамперед – подумайте про дітей. Полюбить себе. І нагадайте собі, що ви такі «жінка» з великої літери, а не рабиня!»
Крім цієї жінки, переможцями конкурсу стали черкащанка 32 років, котра описала своє життя від початку стосунків з майбутнім чоловіком до болісного розлучення, яке стало наслідком регулярного фізичного, психологічного, економічного та сексуального насильства з боку чоловіка, та інша молода жінка, котра, дізнавшись про розбещення співмешканцем її маленької доньки, знайшла в собі сили звернутися до правоохоронців для притягнення чоловіка до відповідальності. Їх відверті інтимні історії вразили членів журі тим, який тягар змогли винести ці жінки на собі — і змогли гідно вийти з надзвичайно складних ситуацій.
Всі розповіді, надіслані на конкурс, стали основою книжки «Листи до незнайомки. Невигадані життєві історії». Це видання розповсюджуватиметься серед жінок через центри соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, бібліотеки, служби зайнятості. Як організатори конкурсу, так і авторки текстів сподіваються, що багато жінок зможе впізнати в героїнях творів себе, і на останній сторінці видання зробить перший запис на чистій сторінці «План моїх дій».
Крім презентації результатів конкурсу та приємної процедури нагородження, учасники заходу розповіли журналістам про ті можливості, котрі є в місті та області для захисту від насильства в сім’ї.
Так, начальник відділу дільничних інспекторів міліції Управління громадської безпеки управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області Володимир Тютюнник зазначив, що дільничні інспектори міліції, реагуючі на заяви та повідомлення про вчинення насильства в сім’ї, не тільки оформлюють всі необхідні документи для притягнення кривдника до відповідальності, проводять профілактичну роботу, направляють агресорів на проходження психологічної корекції, але і орієнтовані на те, щоб робити це зі справді людським чуйним підходом: надаючи жертвам психологічну та моральну підтримку, інформуючи людей про додаткові можливості захисту.
Директор Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Тетяна Скляренко розповіла про те, що з цього року центр соціальних служб розпочав проведення корекційних програм з домашніми агресорами. З кривдниками, направленими міліцією, вже проводиться індивідуальна робота та формуються корекційні групи. За словами психолога центру Віталія Сухенка, ефект від роботи протягом кількох місяців він вже бачить, адже частина чоловіків, котрі відвідують зайняття, мають ті чи інші мотиви змінити свою поведінку,

але не можуть зробити це самотужки: «Ми працюємо не тільки з агресором, але надаємо психологічну допомогу у розв’язанні конфліктів і іншим членам родини – жертвам насильства, і приємно чути, що в деяких сім’ях люди почали вже почали говорити між собою, чого раніше не було».
На жаль, в Черкаської області досі не має жодного кризового центру для жертв насильства в сім’ї, однак є сподівання, що ситуація зміниться: за словами Тетяни Скляренко, вона готується вийти з ініціативою створення такого закладу, адже він край потрібен, і дуже сподівається на підтримку правоохоронців, громадських організацій та, насамперед, місцевого депутатського корпусу.
Наприкінці організатори заходу повідомили, що громадська приймальня для жертв насильства в сім’ї КМГО «Молода Черкащина» за телефоном 38-38-78 продовжує діяти, там можна отримати безкоштовну юридичну допомогу. Психологічну підтримку жінки можуть отримати за телефоном довіри Черкаського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді 330-900 та в громадській організації «Черкаський жіночий центр» за телефоном 35-20-57.

Текст книжки «Листи до незнайомки. Невидумані життєві історії» доступний за посиланням http://ukrknyga.ifolder.ru/27526866

На фото: одна з переможців конкурсу — Ольга Іванівна, мешканка одного з сіл Черкаської області, звертається зі словами підтримки до жінок, котрі досі потерпають від насильства в сім»ї.

About the Author:

Оставить комментарий