Відбулося закриття програми «Skills Lab: Успішна кар’єра»

Главная/Новини, Новости/Відбулося закриття програми «Skills Lab: Успішна кар’єра»

Відбулося закриття програми «Skills Lab: Успішна кар’єра»

Закриття програми «Skills Lab: Успішна кар’єра» та презентація соціальних проектів учасників відбулися 10 жовтня в Молодіжний Центр.

Цього року програма вперше реалізовується в Черкасах за сприяння CSR Ukraine, експертної організації Центр «Розвиток КСВ» і Фонд Народонаселення ООН в Україні — UNFPA Ukraine за підтримки Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту та у співпраці з Молодіжний Центр

Мета проекту – розвиток та вдосконалення навичок молоді, які є необхідними для побудови успішної кар’єри. У програмі взяли участь 32 молоді людини з Черкас та області, які протягом місяця успішно проходили тренінги та працювали над власними проектами.

Протягом навчання учасники відвідали шість інтерактивних занять, вдосконалили власні soft skills за допомогою креативних вправ, челенджів, практичних кейсів від тренерів, HR-менеджерів та представників компаній, а також отримали доступ до інтегрованого навчання відео-курсу лекцій від представників провідних компаній, серед яких МетінвестУкртелекомWatsonslifecellНЕК «Укренерго» — NPC UkrenergoUkrsibbank BNP Paribas GroupРайффайзен Банк Аваль / Raiffeisen Bank Aval, «Аперкон».

У процесі програми молоді підприємці вивчили такі теми: «Планування кар’єри та прийняття рішень», «Пошук роботи та критичне мислення», «Співбесіда та ведення переговорів», «Тайм-менеджмент та work-life balance», «Управління проектами та креативність», «Ефективна самопрезентація».

Свої вітальні слова висловили організатори проекту. Nadiya Kyrychenko, координаторка програми «Skills Lab» ГО Центр «Розвиток КСВ» розповіла учасникам про Всеукраїнський Пакт заради молоді, корпоративну соціальну відповідальність та подальші перспективи:
«Наша місія – зробити все, аби молодь знайшла гарну роботу. Цей проект створений для того, щоб ви могли отримати класні навички та знайомства і знайти свою роботу мрії. У планах на майбутнє зробити цей проект ще масштабнішим і проводити його в більшій кількості міст України».

Регіональна координаторка проекту Олена Лісова, директор Черкаського обласного молодіжного ресурсного центру представила результати проекту і поспілкувалася зі «скілслабівців», що їм найбільше сподобалося та запам’яталося в процесі навчання:
«До участі в проекті ми відібрали найбільш мотивованих учасників, і те, що ви успішно завершили цей курс тому яскраве підтвердження. У процесі занять ви багато працювали над розвитком своїх soft skills та ТОП-10 навичок майбутнього. Розвиток критичного мислення, креативності, управління та взаємодії з людьми, емоційного інтелекту, когнітивної гнучкості та інших — ваш прямий шлях до успішної кар’єри та визнання!» – наголосила Олена Лісова.

На закритті програми був присутній Олександр Красюк – заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту ЧОДА також привітав учасників із завершенням програми та побажав успіхів у побудові власної кар’єри в Україні, а також наголосив, що співбесіда є одним із вирішальних факторів для отримання омріяної посади.

Далі учасники мали змогу послухати мотиваційні виступи спікерів проекту. Одна з найпопулярніших конферансьє Черкас, організаторка фестивалей, креативний режисер, авторка майстер-класу «Ораторське мистецтво» Ірина Тітовська надихнула учасників своєю промовою:
«До того, як все почалося, я мала велику приємність спостерігати за вами. Я відчула, що у всіх вас дуже «свіжа» молода енергія, яку протягом життя потрібно зберегти і не перегоріти. Майте сміливість брати, вірити і йти. Завжди відчувайте свою «надмісію», тоді включається енергія та відключається страх. А якщо у вас буде сміливість працювати, діяти і жити, то у вас все буде добре, і ваше майбутнє обов’язково буде чарівним!», – зауважила Ірина Тітовська.

Артем Кухаренко, наймолодший сільський голова України із села Подільське у Черкаській області поділився з учасниками програми досвідом та цікавими історіями зі свого життя. Він розповів, що вже в 17 років відчував, що в майбутньому стане сільським головою:
«Як би важко вам не було, ніколи не зупиняйтеся на своєму шляху. Важливо також знати, куди ви йдете. Завжди відчувайте «золоту середину» і міру в усьому, шукайте компроміс та пам’ятайте, що посмішка — найкраща зброя. Плануйте, малюйте свою «картину майбутнього» і прямуйте до неї. У вас все вийде, якщо ви цього дійсно хочете!»

Ще один спікер Барбара Легер живе в Америці 50 років і мала кілька кар’єр у своєму житті. Зараз вона засновниця і директорка Центр самореализации «Теменос» та створює організацію «Люди 21 століття». Спікерка порадила учасникам проекту частіше виходити із зони комфорту:
«У вашому віці весь світ перед вами. Є стільки речей, якими б я хотіла з вами поділитися. Напевно найважливіше – дозволити собі бути самими собою. Якщо ви знаєте, хто ви і можете це вільно виражати, люди приєднаються до вас набагато легше. А ще, коли ми зростаємо, наша «коробочка», тобто зона комфорту, зростає разом із нами, і потрібно вміти виходити з неї та досягати більшого. Ви отримуєте від життя те, що ви в нього вкладаєте. Мені приємно, що усі ви рухаєтеся вперед, адже такі програми як «Skills lab: успішна кар’єра» розвивають ваші здібності.

Веб-дизайнерка, волонтерка, казкарка та веломандрівниця Sonia Light за своє життя змінила понад 20 місць роботи і отримала чимало практичних умінь. Спікерка надала учасникам безліч корисних та цікавих порад і розповіла про свій досвід роботи.

Після цього учасники продемонстрували власні соціальні проекти за темами освіта (серія навчальних відеороликів для школярів починаючи від протидії шкідливим звичкам, закінчуючи тайм-менеджментом і плануванням сім’ї), культура (ролик про корупцію в суспільстві), екологія (екологічний марафон та серію фотографій «Eco.Chill»), активізація молоді (челендж добрих справ від енергійних смілян) та допомога людям поважного віку (акція «Твори добро», що передбачає оплату покупок бабусь та дідусів, що цього потребують).
Представниця Фонду Народонаселення ООН в Україні Наталя Мартиненко побажала всім учасникам успіху і натхнення, а також надала свої корисні поради та коментарі стосовно презентацій.

Після цього учасники розпочали співбесіди із бажаними роботодавцями у форматі «Speed Dating». Представники бізнес-компаній, державного та громадського сектору були приємно вражені цілеспрямованістю та підготовкою учасників, тож сподіваємось, незабаром молодь отримає бажане місце роботи чи місце для стажування. Роботодавців у сфері бізнесу представили: компанія FoodHackerОщадбанк, IT-компанії Master of Code Team та Ekreative.

Організаціями від державного та громадського сектору виступили: Черкаський обласний Молодіжний Центр, ГО «Люди 21 століття», громадські організації icity.che та «Art Media Group».

Насамкінець учасники взяли участь у коуч-сесії «Лист собі по завершенню проекту», отримали сертифікати проекту «Skills Lab: Успішна кар’єра» та дали фітбек організаторам.
Учасники програми Артём Новиков та Діана Олійник розповіли про власний соціальний проект і поділилися враженнями від навчання:
«Для мене важливою стала теза, що потрібно бути сміливою, пробувати щось нове, якщо ви вже досягли успіху в певній сфері. Завдяки проекту я отримала корисні «скіли», написала круте резюме і здобула навички самопрезентації. У процесі виконання челенджів зрозуміла, що всі успішні люди дуже відкриті. Тому потрібно працювати, вірити в свої сили і в те, що все можливо!», – розповіла Діана Олійник.
«Ми вирішили обрати тему корупції, оскільки ця проблема є актуальною в суспільстві. Сподіваємося поширити наш метод та знайти однодумців для вирішення цієї проблеми!» – зазначив Артём Новиков.

Ще один учасник програми Вадим Максименко зазначає, що завдяки тренінговій програмі його професійні навички значно зросли:
«Упродовж занять найцікавішим для мене було працювати в команді, розподіляти ролі та готувати соціальний проект на освітню тематику. Ми обрали 4 теми і створили до них відеоролики: залежності людей (алкоголь, наркотики), планування сім’ї (планування народження дитини), тайм-менеджмент, ведення бізнесу і стартапи. Усі ролики ми передали вчителям з виховної роботи та дитячим психологам для доопрацювання. Плануємо їх поширювати в навчальних закладах Черкас».

Як зазначає Юлія Петренко, найважливішими для неї на цьому проекті були круті талановиті люди, які організували його та виступали на заняттях:
«Спікери розповідали про важливі речі, які можуть реально допомогти в побудові кар’єрі. Особливо сподобалися командні вправи, цікаві челенджі та завдання в блокноті, завдяки яким ми застосовували свої навички на практиці. Також протягом програми ми працювали над соціальним проектом на тему екології. Ідею для нього «7 днів екостилю» запропонувала учасниця нашої команди Виктория Ренко. Завданням було продемонструвати новий спосіб життя, показати, що треба виходити із зони комфорту, і робити усе можливе, щоб допомогти природі!», – розповіла учасниця програми «Skills Lab: Успішна кар’єра».

About the Author:

Оставить комментарий